Надіслати заявку на записВсе, що необхідно знати про вакцинацію

Головна / Новини / Все, що необхідно знати про вакцинацію
Все, що необхідно знати про вакцинацію

Все, що необхідно знати про вакцинацію

Чи обов’язково вакцинувати дитину?

Це питання вирішують батьки дитини, проте лікарі все ж таки радять здійснювати щеплення, оскільки воно дозволяє захистити дитину від серйозних захворювань, більшість з яких можуть бути смертельними для неї.

У якому віці слід вакцинувати дитину?

Як правило, перші щеплення дітей здійснюються ще у пологовому будинку (проти гепатиту В та туберкульозу). 

Вакцинацію проти ротавірусної інфекції можна починати з 2-х місяців. Потім з віку 3-х місяців рекомендовано здійснювати вакцинацію проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту. 

У віці 1 року (і далі щорічно) проводиться реакція Манту (не є щепленням) і вакцинація проти кору, краснухи, паротиту, вітряної віспи. На другому році життя можна починати імунізацію проти гепатиту А і кліщового енцефаліту.

Чому потрібно вакцинувати дитину вже на першому році життя?

Захворювання, проти яких здійснюють вакцинацію на першому році життя, надзвичайно небезпечні для маленьких дітей, тому важливо захистити їх якомога раніше.

Як проходить вакцинація?

Обов’язково перед здійсненням щеплення необхідно пройти огляд у лікаря-педіатра. Він не лише розповість вам особливості цієї процедури, а й надасть відповіді на всі ваші запитання. Після щеплення дитина повинна знаходитися під наглядом лікаря близько півгодини.

Чи можуть у дитини розвинутись реакції після щеплення?

В деяких випадках можуть виникнути такі побічні ефекти як: почервоніння, набряк або біль у місці ін’єкції, відчуття занепокоєння і нездужання, підвищення температури тіла, поява висипу. В основному всі ці реакції виникають протягом 2-3 днів після здійснення щеплення та в подальшому зникають. 

Чи потрібно здавати аналізи перед щепленням?

Загальний аналіз крові і загальний аналіз сечі проводяться стандартно всім дітям в 3 місяці (якщо це щеплення проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту) і в 12 місяців (перед щепленням проти кору, краснухи, паротиту).

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

Соціальна програма