Надіслати заявку на запис

Холтерівське моніторування

Головна / Холтерівське моніторування
Холтерівське моніторування

ЕКГ Холтера ― це дослідження активності серця, яке проводиться протягом тривалого періоду часу, найчастіше протягом доби. Добове моніторування дозволяє оцінити динамічні зміни, що відбуваються в серці, і виявити патології, які проявляються за певних умов.

ЕКГ у стані спокою не дає повної клінічної картини. ЕКГ методом Холтера дозволяє, зокрема, діагностувати аритмію, простежити серцевий ритм після імплантації кардіостимулятора. Тест також проводиться для виявлення причин нападів задишки, непритомності та тахікардії, а також оцінки ефективності лікування.

Коли необхідне холтерівське моніторування?

Добове моніторування ЕКГ слід призначати для проведення людям, котрі страждають від:

 • вроджених вад серця;
 • гіпертонії;
 • ішемічної хвороби серця;
 • перенесеного інфаркту.

Також дослідження слід пройти всім, хто виявляє симптоми, які можуть бути пов’язані з порушенням роботи міокарда. До таких симптомів відносять:

 • задишку,
 • запамороченням, 
 • безпричинну непритомність;
 • сильне серцебиття;
 • інше.

Підготовка до обстеження

Холтер ЕКГ в умовах домашніх не вимагає спеціальних приготувань. Єдина вимога ― очистити та знежирити шкіру тулуба та не використовувати зволожуючих олійок чи лосьйонів. Чоловікам, у яких є рясне волосся на грудях, необхідно його усунути. Тільки у такому випадку електроди можуть бути надійно прикріплені, а обстеження виконано без затримок.

Як проходить добове моніторування ЕКГ?

На самому початку обстеження фахівець прикріплює до грудної клітки спеціальні електроди, основним завданням яких є реєстрація роботи серцевого м’яза. Час обстеження залежить від рекомендацій лікаря, але в більшості випадків він не триває довше ніж 24 годин.

Слід пам’ятати, що в день обстеження слід робити звичні справи та не ігнорувати будь-яких обов’язків. У той же час необхідно ретельно реєструвати всі ситуації, які можуть вплинути на роботу серця. Цей тип ситуації включає, серед іншого, нетипові для пацієнта фізичні навантаження, прийом ліків та інше. Після обстеження пристрій від’єднують від шкіри, і лікар аналізує отриманий реєстр серцевих скорочень.

Наступні день-два після обстеження пацієнт:

 • повинен вести щоденник, фіксуючи тривожні симптоми, їх час і дію, після якої вони відбулися;
 • не може приймати ванни і душі;
 • не може користуватись електричними подушками для масажу.

Цей метод для діагностики провідності серця автоматично оцінює добовий ритм, але такий аналіз вимагає медичної перевірки та зіставлення його зі щоденником пацієнта.  Подібним чином демонстрація суправентрикулярних та шлуночкових аритмій повинна тлумачитися з урахуванням віку, життєвої активності та стану здоров’я пацієнта, оскільки деякі види аритмії можуть також виникати і у здорових людей. 

Переваги ЕКГ Холтера

Великою перевагою ЕКГ Холтера є те, що він дозволяє аналізувати роботу серця під час сну, коли можуть з’являтися деякі види аритмії (це може бути пов’язано з епізодами гіпоксії серцевого м’яза під час сну). 

Хоча зазвичай цей тип дослідження триває 24 години, мобільні системи Холтер можуть бути встановлені на тілі пацієнта на невизначений час. Дані про роботу серця передаються стільки часу, скільки це потрібно за допомогою спеціального реєстратора. 

Де можна зробити Холтер ЕКГ у Львові?

ЕКГ у Львові можливо зробити записавшись на прийом в медичний центр Родина. У клініці працюють найкращі спеціалісти, які проведуть дослідження та встановлять точний діагноз. Холтерівське моніторування ціна на яке доступна кожному, допоможе призначити відповідне лікування серцево-судинних захворювань, зокрема ішемії міокарда та інших порушеннях в роботі серця.

Лікарі клініки Родина

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
ЕКГ180.00 грн
Записатись на прийом
записатись на прийом Передзвонити