Надіслати заявку на запис

Септопластика (пластика носової перегородки)

Головна / Септопластика (пластика носової перегородки)
Септопластика (пластика носової перегородки)

Деякі фізіологічні особливості і вади частин обличчя можуть не лише візуально псувати зовнішність, а й становити небезпеку для здоров’я. Одним із таких є викривлення носової перегородки. Здається, що носова перегородка не надто важлива частина  обличчя, але від її правильного положення залежить не лише симетричність вашого профілю, а й можливість вільно дихати. Тому не варто жити з такою вадою, адже можна провести септопластику – безпечну і нескладну операцію, яка допоможе зробити ваш ніс ідеально рівним.

 

Що таке септопластика

Деформація носової перегородки – це її зміщення ліворуч або праворуч від осі. Викривлена носова перегородка може бути вродженою, або ж стати результатом травми носа чи перенесеної хвороби. В обох випадках цей дефект може мати неприємні наслідки, такі як утруднене дихання, хропіння та навіть носові кровотечі. 

Септопластика це операційне втручання, яке має за мету усунути деформацію носової перегородки, перемістивши її в анатомічно правильне положення. Для цього необхідно видалити частинку хряща і носової кістки. Іноді септопластику поєднують із ринопластикою пластичною операцією зі зміни зовнішньої частини носа, його розмірів і форми, вона має назву риносептопластика.

Залежно від методу виконання із використанням спеціальної апаратури розрізняють такі види септопластики:

 • класична відкрите операційне втручання за допомогою скальпеля;
 • ендоскопічна операція з використанням ендоскопа, який виводить зображення на екран для того, щоб уникнути зовнішнього хірургічного втручання;
 • лазерна найбільш щадне з косметичного погляду втручання, яке виконують за допомогою лазера.

Обираючи між цими трьома методами, більшість віддає перевагу ендоскопії, адже це найоптимальніший у плані вартості та естетичності варіант не залишає зовнішніх швів і завдає мінімум ушкоджень.

Чим небезпечна деформація носової перегородки

Багато людей і не підозрює, що викривлення перегородки носа може бути причиною таких хворобливих станів, як:

 • хропіння;
 • апное;
 • хронічний нежить;
 • тахікардія;
 • підвищений тиск;
 • постійний головний біль;

А все через те, що повітря належним чином не поступає в організм, до того ж не проходить повністю фільтрацію та очищення в носових пазухах, через що виникає кисневе голодування та перелічені вище симптоми.

Показання для пластики носової перегородки

Скерування на операцію з вирівнювання перегородки носа видає лікар-отоларинголог після консультації і діагностики. Насамперед показаннями для проведення септопластики можуть бути:

 • головні болі на регулярній основі
 • апное;
 • утруднення носового дихання;
 • хронічні хвороби носа: синусит, гайморит, риніт;
 • носова кровотеча;
 • постійно сухі слизові оболонки носа.

Підготовка та етапи септопластики

Після того, як лікар підтвердить, що вам потрібна септопластика носа, і видасть скерування, вам потрібно буде принаймні на два тижні відмовитися від прийому деяких лікарських засобів, якщо ви їх вживаєте (зокрема антикоагулянтів та гормональних контрацептивів), а також алкоголю та куріння. Також знадобиться консультація лікаря, якщо у вас астма, гіпертонія або виразка, щоб виключити ймовірні ризики для здоров’я. 

Наступний етап – проходження аналізів і таких видів діагностики:

Не хвилюйтеся через те, що доведеться проходити зайві аналізи, адже вам не доведеться їздити в різні лабораторії та клініки – в медичному центрі “Родина” ви можете зробити це в одному місці, тож це швидко і зручно.

Септопластика в клініці “Родина”

У нашій клініці для проведення септопластики використовують найновіше обладнання, яке дає можливість працювати швидко і з турботою про вашу безпеку. Наші кваліфіковані лікарі проводять втручання під загальним наркозом, тож нічого не відчуватимете, хоч саме втручання зовсім не складне і триває не довше як годину. 

Хоча тривалість може коливатися залежно від складності деформації перегородки. Якщо деформація значна, може знадобитися видалення частини хряща, в іншому випадку її просто вирівняють і встановлять у правильне положення. Для того, щоб ніс “звикав” до нової форми, у носові пазухи введуть спеціальні тампони із силіконовими сплінтами, які лікар вийме при огляді приблизно за тиждень. 

Септопластика у медичному центрі “Родина” допоможе вам дихати на повні груди і забути про різні больові та дискомфортні відчуття раз і назавжди. 

Післяопераційне відновлення

Після операції потрібно залишитися у стаціонарі клініки на добу для відновлення організму після наркозу. Протягом перших кількох діб ви можете відчувати симптоми застуди: підвищену температуру тіла і знесилення, а також незначні кровотечі з носа. Якщо біль буде дуже сильним, а температура триматиметься довше, лікар призначить знеболювальні препарати.

На повну реабілітацію може знадобитися від тижня до двох, залежно від складності процедури. У цей час ви мусите носити в носових пазухах спеціальні сплінти, які лікар вийме на 6–7 день. Також у цей час потрібно уникати фізичних навантажень, прийому гарячої ванни, польотів та спорту. Остаточно набряки минуть за місяць після септопластики.

Ціни пластики носової перегородки

Вартість септопластики в нашому медичному центрі залежить від її складності та вибраного методу втручання. Адже, наприклад, риносептопластика це складніша процедура, ніж просте вирівнювання носової перегородки, отже й ціна на неї вища.

З вартістю призначеного вам лікування вас ознайомить отоларинголог після повної діагностики та вибору методу оперування. 

Інші послуги

Лікарі

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

Call Now Button
Графік роботи