Надіслати заявку на запис

УЗД простати

Головна / УЗД простати
узд простати

Простата ― це невеликий орган в репродуктивній системі чоловіків, який відіграє ключову роль у підтримці фертильності. Більшість людей пов’язують захворювання простати лише з похилим віком, але це помилкова думка, адже вони вражають і молодих чоловіків. УЗД простати у Львові ― це одне з базових досліджень, яке точно відображає стан тканин цього органу.

Коли потрібне УЗД простати?

Захворювання, яке може вразити чоловіків різного віку, ― це гострий або хронічний простатит. У свою чергу, старші чоловіки можуть боротися з доброякісною гіперплазією передміхурової залози, яка найчастіше є фізіологічним процесом. На жаль, іноді збільшення цієї залози у чоловіків може бути симптомом тривалого новоутворення, тому тривожні симптоми не слід недооцінювати.

УЗД передміхурової залози та сечового міхура рекомендується якщо спостерігається:

 • виявлення відхилень в структурі простати під час пальпації через пряму кишку;
 • підвищений рівень ПСА в крові;
 • підвищений тиск на сечовий міхур і дискомфорт при сечовипусканні, такий як біль або печіння;
 • біль в промежині, який посилюється при сидінні;
 • рак простати у найближчих родичів ― як профілактика.

Підготовка до УЗД простати

Дослідження передміхурової залози потребує складної підготовки для поліпшення якості візуалізації. Воно включає такі вимоги:

 • легкозасвоювана дієта за день до обстеження ― з раціону необхідно виключити темний хліб, свіжі фрукти та овочі;
 • поява на огляд натщесерце;
 • прийом препаратів проти метеоризму напередодні або в день обстеження;
 • прийом м’яких проносних за 24 години до обстеження, якщо це необхідно;
 • використання аптечної ректальної клізми для очищення кишківника від вмісту їжі (за необхідності);
 • утримання від куріння, жування гумки, вживання кави, алкоголю та газованих напоїв у день обстеження;
 • наповнення сечового міхура для обстеження ― за 1-2 години перед процедурою потрібно випити 4-6 склянок негазованої води і не мочитися до кінця процедури.

Як проходить трансректальне УЗД простати?

Трансректальне УЗД може проводити фахівець з відповідною підготовкою або клінічним досвідом. Для того, щоб потрапити на УЗД, необхідно попередньо записатися на прийом в медичний центр та ознайомитися з підготовкою до процедури (наприклад, не випорожнювати сечовий міхур).

УЗД простати у Львові розпочинається з того, що пацієнт роздягається нижче пояса, лягає на лівий бік і підтягує коліна до живота. Перед тим, як вставити зонд в задній прохід, лікар покриває його спеціальною плівкою, а потім змащує гелем, що полегшить обстеження.

Датчик апарата поміщається в задній прохід на кілька сантиметрів. За допомогою ультразвукових хвиль на монітор виводиться зображення, яке читає фахівець. Після того, як ультразвукове дослідження простати у Львові закінчується, лікар інформує пацієнта про результати і можливий курс лікування. 

Переваги процедури

Ультразвукове дослідження це найбезпечніший тип діагностики. Спостереження, проведені протягом багатьох років, довели, що акустичні хвилі, які випромінює ультразвуковим сканером, є абсолютно нешкідливими для людського організму.

Звичайно, це не єдина перевага ультразвукового обстеження. Воно також порівняно недороге, короткочасне, абсолютно безболісне і не потребує спеціальних препаратів. Також сучасне обладнання забезпечує бездоганну візуалізацію та виявлення змін з точністю до 0,1 мм. 

Ціни на УЗД простати

ПослугаВартість, грн
УЗД простати ТРД300

Лікарі УЗД клініки Родина

Call Now Button
Графік роботи