Надіслати заявку на запис

Лікування гіпергідрозу

Головна / Лікування гіпергідрозу
Лікування гіпергідрозу

Така проблема, як підвищена пітливість або гіпергідроз, зустрічається досить часто як у жінок, так і у чоловіків різного віку. Надмірні виділення з потових залоз псують настрій та одяг, завдають дискомфорту у відповідальні моменти, сприяють розвитку грибку. На сьогодні існують методи швидкого та безпечного лікування гіпергідрозу за допомогою ін’єкцій ботоксу — спеціального фармацевтичного препарату, біологічного агента, нейротоксину, який має вплив на нервово-м’язові імпульси.

В мережі медичних центрів «Родина» лікування гіпергідрозу у Львові проводиться досвідченими фахівцями, з застосуванням сертифікованих препаратів. Усунення підвищеної пітливості відбувається в короткі терміни, без ризиків погіршення вашого стану здоров’я, під наглядом кваліфікованих спеціалістів. Тривалість ефекту зберігається від 4 місяців та більше — в залежності від індивідуального стану. Після ін’єкцій на шкірі не залишається рубців, неестетичних дефектів. Процедура не має тривалого періоду реабілітації.

Що таке гіпергідроз і чому він виникає?

Патологія з підвищеною пітливістю може бути спровокована різними факторами — об’єктивними або суб’єктивними, у тому числі:

 • підвищена температура навколишнього середовища;
 • важкі фізичні навантаження;
 • зайва вага;
 • гормональні збої;
 • приймання деяких фармацевтичних або/та медичних препаратів;
 • емоційні напруження, постійні стреси, безсоння, депресивні стани;
 • згубні звички;
 • гострі або хронічні захворювання та патологічні стани (зниження рівня глюкози, туберкульоз, хвороби нервової, ендокринної системи).

Потові залози втрачають здорову функціональність та гіпергідроз може проявлятись на поверхні всього тіла або на окремих ділянках. Найбільш поширена локалізація підвищеної пітливості спостерігається на долонях, у пахвах, на підошвах ніг, на спині та інших ділянках з великими складками шкіри. Наші фахівці проводять лікування гіпергідрозу у Львові виключно після первинного огляду пацієнта та визначення причин появи захворювання.

За необхідністю відбувається призначення курсу терапії, надаються рекомендації стосовно оптимізації раціону та загального способу життя для закріплення отриманих результатів.

Сучасні методи для боротьби з підвищеним потовиділенням у клініці «Родина»

На сьогодні в нашій мережі медичних центрів «Родина» лікувати гіпергідроз пропонується за допомогою ін’єкцій ботоксу. Уколи виконуються спеціальними надтонкими голками, що мінімально пошкоджують шкіру, не залишаючи рубців, шрамів. Для ін’єкції обирають високоякісні препарати, основою яких є ботулотоксин А. Речовина вводиться підшкірно, глибину та об’єм лікар визначає індивідуально. Обробка проблемної ділянки триває до 1 години — в залежності від загальної площі.

Зазвичай відстань між уколами становить 2 см. Для обробки однієї зони (пахви, стопи, долоні, обличчя) необхідно мінімум 250 одиниць препарату. Етапи процедури, за допомогою якої лікують гіпергідроз, включають:

 1. Консультацію лікаря зі збором анамнезу, визначенням відсутності протипоказань;
 2. Підготовку з проведенням проби Мінора. Шкіру проблемної ділянки обробляють йодом та крохмалем, щоб точно визначити локалізацію підвищеної пітливості пахв чи інших зон. Під впливом йоду та крохмалю проблемні ділянки змінюють колір на темний, тож лікар чітко бачить, в яких місцях потрібно робити ін’єкції;
 3. Дезінфікування зони обробки;
 4. Якщо потрібно, нанесення засобу для анестезування;
 5. Ін’єкції препарату, який блокує роботу потових залоз та при цьому не впливає на функціональність та здоров’я тканин й органів;
 6. Обробку шкіри в місцях уколів антисептиком.

Звертаючись в нашу мережу медичних центрів «Родина», ви отримуєте сучасне, майже безболісне, результативне та безпечне лікування гіпергідрозу. При цьому, на відміну від суто косметологічних послуг, вам надається комплексний сервіс. Це означає, що лікар не тільки виконує процедуру за допомогою ін’єкцій, але й визначає причину гіпергідрозу та призначає необхідний курс терапії.

Як працюють ін’єкції ботоксу?

До складу ботоксу входять нейротоксини типу А та інші білки. Потрапляючи до клітин після ін’єкції, під впливом фізіологічних процесів, комплекс розпадається з вивільненням чистого нейротоксину. Внаслідок поетапної реакції дії нейротоксину з’являється стійка хемоденервація. Відбувається блокування передачі нервових імпульсів до мозку.

Цей ефект не дозволяє нервовим закінченням сигналізувати про необхідність потовиділення. Тому після процедури ін’єкції прояви гіпергідрозу припиняються вже через кілька днів. Слід відзначити, що ін’єкційне гіпергідрозу лікування відбувається за 1 сеанс, але виражений результат спостерігається не одразу. Ознаки підвищеного потовиділення зникають на 2-4 день та повністю припиняються десь через 7-14 днів.

Тривалість ефекту залежить від препарату, індивідуальних особливостей стану здоров’я, способу життя людини. Але в кожному випадку заходи мають дієвий ефект, позбавляють вас від неестетичного дискомфорту у зоні пахв, долонь, стоп, подразнень на шкірі та інших неприємностей. В тканинах організму ботокс розчинюється та потім виводиться самостійно, не впливаючи на роботу внутрішніх органів та систем.

Показання для проведення процедури

В яких випадках лікування гіпергідрозу рекомендується з застосуванням ін’єкції ботулотоксину А? Показаннями до сеансів можуть бути наступні стани:

 • надмірне потовиділення, що не є спровокованим надмірними фізичними навантаженнями, нервовою напругою;
 • поява підвищеного потовиділення пахв, обличчя, долонь, стоп внаслідок захворювань;
 • розвиток грибкової флори внаслідок гіпергідрозу;
 • постійні висипи на шкірі, спровоковані потовиділенням.

Якщо потові залози працюють ненормально, потрібно спочатку провести діагностику, виявити причини патології та вже потім проводити лікування гіпергідрозу за допомогою ін’єкцій.

Протипокази для лікування гіпергідрозу ін’єкціями ботоксу

Вам не можна робити ін’єкції ботоксу в зону долонь, пахв, обличчя, стоп, якщо у вас наявні протипоказання. Це можуть бути якісь захворювання, що провокують появу підвищеного потовиділення, або патологічні стани, серед яких:

 • вагітність, період лактації;
 • хвороби крові;
 • інфекційні захворювання, у т.ч. шкірні;
 • стани, що супроводжуються підвищенням температури тіла;
 • запалення, свіжі опіки, рани, сліди хірургічного втручання в зоні, яку потрібно обробляти під час лікування;
 • цукровий діабет;
 • загострення хронічних хвороб;
 • епілепсія;
 • онкологія;
 • індивідуальна непереносність.

Якщо наразі у вас є ГРВІ, інші тимчасові стани погіршення здоров’я, слід почекати покращення, а вже потім звертатись до нас, записатись на процедуру позбавлення від підвищеної пітливості.

Результати

Якщо ви пройшли лікування гіпергідрозу у Львові, ефект проявляється через кілька днів. Організму потрібен деякий час на те, щоб речовина препарату розподілилась по тканинах та почала діяти. Серед результатів, які спостерігаються після процедури, відзначають:

 • припинення надмірного потовиділення з пахв або з іншої ділянки, яку обробляли з застосуванням ін’єкцій (обличчя, долоні, стопи, зони під колінками);
 • позбавлення від підвищеної пітливості на тривалий час (від 4-х місяців до 2-х років без підтримуючих сеансів);
 • покращення вашого настрою та позитивний вплив на емоційний стан. Лікування гіпергідрозу позбавляє від намокання одягу, подразнення шкіри, дратування, турбот стосовно появи неприємного запаху.

Щоб закріпити отриманий ефект, назавжди позбавитись від неприємних відчуттів спітніння, слід повторювати сеанси з періодичністю 1-2 рази на рік. Скільки уколів потрібно саме в вашому випадку, визначає лікар. Є пацієнти, у яких ефект тримається 4-8 місяців, а є ті, що позбавляються гіпергідрозу за 1 сеанс на 1.5-2 роки.

Особливості процедури та ціни

Вам потрібно розуміти, що загалом гіпергідроз — це не хвороба, а прояв дисфункції потових залоз внаслідок якихось факторів. Згідно зі статистичними даними, на гіпергідроз страждає приблизно 3% населення планети. Пітніти може спина, обличчя, стопи, долоні, зони під колінами, пахви, а також ті ділянки, де є великі складки шкіри. Як наслідок, у людини з’являються такі прояви, як

 • спітніння у найбільш незручні моменти;
 • поява неприємного запаху;
 • подразнення шкіри, зміна кислотності, набухання, розм’якшення;
 • поява висипів, інших симптомів, що спричиняють дискомфорт;
 • поява комплексів, тривожності.

Лікування гіпергідроз потребує комплексного. До введення ін’єкцій слід підготуватись, враховуючи наступні рекомендації:

 • за тиждень відмовитись від застосування дезодорантів (антиперспірантів);
 • за 3 дні обмежити фізичні навантаження (не відвідувати тренажерний зал, уникати надмірних фізичних вправ та зусиль);
 • за 48 годин відмовитись від вживання алкоголю;
 • за 24 години поголити ділянку (пахви, інші зони, на яких є зайве волосся);
 • якщо лікування гіпергідрозу буде проводитись для стоп, необхідно попередньо позбавитись від гіперкератозу — ороговіння, значного потовщення епідермісу, що призвело до сухості, огрубінню шкіри.

Вартість послуги в нашій мережі медичних центрів «Родина» залежить від кількох факторів, серед яких:

 • препарат, який застосовується під час ін’єкцій ботоксу;
 • зона, яку планується обробляти (обличчя, пахви, долоні, стопи, інші ділянки);
 • кількість доз.

Дізнатись точну ціну лікування, яке допоможе позбавитись від проявів гіпергідрозу, ви завжди можете, подивившись інформацію на сайті або зателефонувавши нашим адміністраторам.

Реабілітація: чи потребує лікування гіпергідрозу тривалого відновлення?

Ін’єкції ботулотоксину А є безпечними, якщо препарат високоякісний, сертифікований, якщо у вас немає протипоказань, якщо сеанс виконує досвідчений лікар нашого медичного центру «Родина». Одразу після уколів на шкірі з’являються невеликі припухлості, які швидко проходять. Також на шкірі деякий час можуть залишатись почервоніння. Але ніяких больових ефектів немає, ніяких шрамів та рубців не залишається.

Щоб зберегти результат позбавлення від гіпергідрозу та пришвидшити відновлення тканин після процедури мікроскопічних проколів, достатньо дотримуватись простих рекомендацій та протягом 7 днів:

 • не приймати антибіотики;
 • не масажувати ділянку;
 • відмовитись від надмірних фізичних навантажень;
 • не засмагати, не купатись в басейні, відкритому водоймищі;
 • не приймати гарячої ванни, не відвідувати сауну;
 • не застосовувати антиперспіранти;
 • не піддавати оброблену шкіру деяким косметологічним процедурам (наприклад, хімічний пілінг).

Якщо вас турбує підвищена пітливість, ви більше не хочете терпіти неприємний запах, вам набридло турбуватись про завжди мокрі пахви або долоні, вже зараз ви можете записатись на лікування гіпергідрозу, скориставшись онлайн формою на нашому сайті, зателефонувавши адміністраторам, написавши повідомлення в месенджері. Щоб вилікувати гіпергідроз, наші спеціалісти зроблять все можливе.

Зверніть увагу — відділення нашого медичного центру «Родина» працюють у кількох районах міста, тож у вас є можливість потрапити до нас в найбільш зручній локації. Це може бути:

 • Львів, вул. В.Великого, 34;
 • Львів, вул. Б.Хмельницького, 11-15;
 • Львів, вул. Героїв Крут, 1в.

Центри працюють навіть у суботу. Графік роботи є на сайті. Також ви можете замовити дзвінок для зв’язку з адміністраторами.

Часті запитання

Ні, це є протипоказом. Перед процедурою необхідно закінчити курс антибіотикотерапії, щоб після ін’єкцій ботоксу не з’явився ризик появи негативних реакцій. Радимо записатись на лікування тоді, як після прийому антибіотиків пройшло мінімум 7 днів.

Наші лікарі лікують гіпергідроз за допомогою виключно сертифікованих в Україні препаратів. Засоби на основі ботулотоксину повністю відповідають чинним нормам і стандартам. Уколи безпечні, не заподіюють шкоди здоров’ю.

Це залежить від зони обробки та від індивідуального больового порогу пацієнта. Якщо больовий поріг низький, ми пропонуємо попереднє знеболювання. Тож під час процедури ви не страждаєте.

Стандартно 1 сеанс триває до 1 години. За цей час лікар встигає обробити 1 ділянку. Якщо вам потрібно обробити більше ділянок, кількість процедур, відповідно, збільшується.

Особливих рекомендацій або протипоказів стосовно сезонності немає. Ви можете приходити на сеанс в будь-який сезон, коли захочете. Записатись можна вже зараз.

Лікарі

Call Now Button
Графік роботи