Надіслати заявку на запис

Консультація мамолога

Головна / Консультація мамолога
онкохірург-мамолог

Онкологічні захворювання молочних залоз та грудей у жінок на ранніх стадіях можуть проходити непомітно або з легкими симптомами. В цьому їхня головна небезпека — при несвоєчасному зверненні за діагностикою та лікуванням структурні зміни тканин можуть бути безповоротними. Тому кожній жінці потрібна регулярна консультація онколога-мамолога. Спеціаліст може виявити патології на ранніх стадіях, коли ймовірність успіху комплексної терапії дуже висока. 

У Львові ви можете звернутися до мамолога вищої категорії. Медичний центр «Родина» пропонує послуги висококваліфікованих спеціалістів. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням для комплексної діагностики молочної залози. Запис на прийом до лікаря відбувається онлайн або за телефоном — вам не доведеться чекати в чергах та втрачати час.

Показання до огляду мамолога

Спеціалісти рекомендують кожній жінці регулярно проходити скринінг (огляд) молочних залоз у лікаря мамолога та робити УЗД грудей. Періодичність залежить від віку:

 • до 20 років мамолог-онколог веде прийом за потреби — за наявності тривожних симптомів;
 • з 20 до 40 років достатньо приходити на консультацію та момографію один раз на рік;
 • після 40 років — огляд та мамографія показані 1-2 рази на рік або при виявленні захворювань – залежно від ступеню патології.

Консультація мамолога призначається частіше за наявності факторів ризику винекнення злоякісних пухлин. До них відносять сімейну історію онкології, захворювання та травми молочної залози в анамнезі, гормональні порушення, а також патології щитоподібної залози та репродуктивної системи. В такому випадку періодичність візитів до лікаря встановлюється фахівцем індивідуально.

Види новоутворень молочної залози

 • мастит – запалення молочної залози,  яке лікар діагностує переважно в перші кілька тижнів лактаціїї.
 • мастопатія (дисплазія) – це  хворобливий стан молочної залози організму, характеризується порушенням структури клітин молочної залози. Може виявлятися у формі пухирців, грудолових вузлів, згущень або болю в грудях.
 • кіста – проблема, яка виникає, коли у грудній порожнині утворюється заповнена рідиною або повітрям пухлина. Може бути нешкідливою, але також може бути симптомом серйозних захворювань, таких як рак грудей або інші захворювання легень або серця.
 • ліпома – доброякісна пухлина, яка росте з жирових клітин або є проявом гормональних змін у організмі.
 • фіброаденоми доброякісні пухлини, які розвиваються в молочній залозі. Вони зазвичай не є загрозливими для здоров’я, але можуть викликати дискомфорт або біль.
 • внутрішньопротокові папіломи – ураження, що формуються у внутрішній частині протоків організму, зазвичай слизових оболонок. Вони можуть бути безболісними і несприятливими, але у деяких випадках можуть призвести до виникнення проблем зі здоров’ям, як, наприклад, застудження або інфекція.
 • Рак молочної залози (аденокарцинома) –  утворення, яке розвивається з залозистої тканини. Цей рак може бути протоковим, коли утворення походить із протоків молочних залоз, або часточковим (лобулярним), коли воно формується з залозистої тканини. Ці пухлини в молочній залозі можуть бути інфільтративними (утворення проникає за межі базальної мембрани і може давати метастази) або неінфільтративними (утворення не виходить за межі базальної мембрани і не метастазує).
 • Саркома молочної залози – ще один вид раку молочної залози, це злоякісна пухлина, яка виникає зі сполучної тканини (зв’язки, фасції, судини, нерви). Виявляється набагато рідше, ніж рак молочної залози, і має більш агресивний характер.

Лікування захворювань та новоутворів значно легше проходить на початкових стадіях, тому не зволікайте з відвідинами лікаря-мамолога при появі навіть найменших симптомів. Профілактичні огляди  в нашій клініці допоможуть вам збереги своє здоров’я. 

Симптоми, з якими слід пройти огляд у мамолога

Позаплановий огляд потрібен за будь-якої зміни стану молочних залоз, не пов’язаної з менструальним циклом, щоб попередити патологічні зміни. Лікар-мамолог звертає увагу на такі симптоми та наявність патологій молочних залоз:

 • ущільнення тканини, появу вузлів;
 • неприємні тягнучі або больові відчуття;
 • зміну форми та розміру — особливо з одного боку;
 • появу виділень, не пов’язаних з годуванням груддю;
 • порушення лактації;
 • почервоніння шкіри;
 • зміну кольору та форми соска;
 • набряклість лімфатичних вузлів;
 • підвищену втомлюваність.
консультація мамолога

Поширені проблеми, з якими працює лікар мамолог Львів

Онкохірург-мамолог найчастіше серед захворювань молочних залоз працює з пухлинами. На щастя, вони бувають не тільки раковими, але й доброякісними. Після таких новоутворень не лишається серйозних наслідків в довготривалій перспективі. Мамологія, що використовує сучасні принципи онкопластичної хірургії, може зберегти естетичний вигляд молочних залоз, в деяких випадках навіть покращити їхню форму. А регулярні обстеження і діагностика збереже вам роки життя. 

Лікар-мамолог також часто консультує з приводу маститу. Це інфекційне запальне захворювання, яке супроводжується збільшенням молочної залози, підвищенням температури та больовими відчуттями. В разі своєчасного звернення та обстеження застосовується консервативне лікування — можна уникнути операції. Дуже важливо вчасно почати застосування медикаментів, щоб уникнути утворення абсцесу. 

Методи діагностики молочної залози

Онколог-мамолог може призначати різні дослідження. Консультація лікаря-мамолога проходить в кілька етапів. Першим етапом завжди буде скринінг — УЗД молочних залоз або рентгенографія. За наявності підозри на новоутворення після мамографії зазвичай використовують розширену діагностику для точної постановки діагнозу — комп’ютерну або магнітно-резонансну томографію. 

Якщо до мамолога звертаються з виявленими ущільненнями та іншими новоутвореннями, він використовує біопсію. Це методика забору тканини за допомогою тонкої голки або трепан-пістолета. Процедура біопсія проводиться під анестезією, з мінімальним рівнем неприємних відчуттів. Аналіз зібраного матеріалу в лабораторії дозволяє визначити характер новоутворення.

Симптоми раку грудей та коли слід звертатися до мамолога-онколога

Вам слід негайно записатися на консультацію до лікаря-мамолога при наступних змінах молочних залоз:

 • зміні форми та розміру;
 • припухлості — безболісної або з неприємними відчуттями;
 • пористій «лимонній кірці» на шкірі;
 • мармуровому візерунку судин;
 • ранках та почервоніннях без очевидних причин;
 • збільшенні лімфовузлів під пахвами та ключицями;
 • кров’янистих виділеннях з сосків. 

Якщо в вашій сім’ї є історія онкологічних захворювань молочної залози або ви належите до іншої групи ризику, вам слід приходити на прийом до мамолога частіше та самостійно проводити діагностику хоча б раз на місяць, поступово промацуючи всі частини тіла від ключині до середини грудної клітки. Для виявлення новоутворень достатньо проводити ретельний огляд та пальпувати груди. 

мамолог онколог

Як проходить прийом у мамолога?

Спочатку лікар оцінює всі скарги і режим життя пацієнтки. Потім проводить пальпацію грудей для виявлення вузликів або ущільнень. У разі необхідності, направляє на ультразвукове або мамографічне обстеження молочних залоз, особливо важливе для жінок після 40 років. Подальші дослідження призначаються в залежності від виявлених патологій. 

Консультація мамолога в медичному центрі «Родина»

Якщо вам потрібен кваліфікований лікар-мамолог, Родина Львів стане місцем, де ви отримаєте всі необхідні медичні послуги. В нашому центрі працюють спеціалісти вищого рівня, які отримали ступені кандидатів медичних наук та мають досвід діагностики різних захворювань. Наш мамолог у Львові використовує сучасне обладнання, яке робить процедури максимально швидкими, комфортними та результативними. Окрім того, пацієнти клініки отримують наступні переваги: 

 • комплексний підхід — вся процедура скринінгу проходить в одному місці. Якщо вам потрібен хірург-мамолог або інший вузькопрофільний спеціаліст, ми організуємо прийом на території медичного центру;
 • дбайливе ставлення до кожного пацієнта. Ми мінімізуємо рівень дискомфорту, а також робимо акцент на збереженні здоров’я та естетики тіла;
 • оптимальний бюджет діагностики та лікування. Якщо вам потрібен мамолог — Львів буде містом, де ви зможете пройти всі процедури з мінімальними витратами. Ми встановлюємо вигідні ціни на всі свої послуги та ніколи не призначаємо зайвих аналізів;
 • при потребі провести хірургічне  втручання – ми надамо повний спектр послуг, а після операції ви можете залишитися у нас на стаціонарі;
 • якісна консультація незалежно від віку. Наші спеціалісти проводять огляд для підлітків, а також для жінок до менопаузи та після неї.

Ви можете запланувати візит в клініку вже зараз. Для цього варто зв’язатися з нами, залишивши заявку на сайті або зателефонувавши за номером +380 (67) 230 11 77. Запишіться вже зараз, адже регулярне відвідувати мамолога допоможе запобігти багатьом хворобам.

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Консультація мамолога750.00 грн
Консультація провідного спеціаліста мамолога900.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити