
Поряд з мамографією, УЗД молочної залози є одним з основних досліджень, рекомендованих для профілактики раку грудей. Ця процедура є неінвазивною та дозволяє оцінити стан тканини без оперативного втручання.
УЗД молочних залоз проводять не лише тоді, коли для цього є конкретна причина (наприклад, ущільнення, яке можна промацати під пальцями), але і профілактично. На жаль, В Україні мало жінок знають про важливість регулярної ультрасонографії, хоча це один із найефективніших інструментів боротьби з раком молочної залози.
Коли потрібне УЗД молочних залоз?
УЗД молочних залоз варто робити не тільки тоді, коли у грудях з’являються грудочки. Записатися на прийом в медичний центр та пройти діагностику це найкращий метод профілактики важких захворювань
Що стосується частоти ультразвукової діагностики, якщо відсутні будь-які симптоми, то рекомендується дотримуватися такого графіка:
- Перше УЗД грудних залоз необхідно зробити на 20-й день народження і повторювати його кожні 2 роки до 30 років.
- Після 30 років ― раз на рік, а після сорока кожні 6 місяців, додатково включаючи мамографію до календаря профілактичних оглядів.
Крім профілактики, приводом провести УЗД грудей є приналежність до групи ризику, тобто:
- у найближчих родичів жінки були випадки раку молочної залози або яєчників,
- у жінки була така хвороба раніше,
- виявлені мутації в генах BRCA1/BRCA2,
- використання гормональної контрацепції протягом багатьох років.
Слід зазначити, що наведені вище вказівки застосовуються тоді, коли з грудьми теоретично все в порядку. УЗД молочних залоз у Львові дозволяє виявити зміни настільки малі, що вони ще не проявляються під час самообстеження. Однак, якщо між профілактичними ультразвуковими дослідженнями з’являються якісь тривожні симптоми, наступне УЗД молочних залоз слід проводити не “за графіком”, а якомога швидше. Серед таких симптомів є:
- грудочки або ущільнення, що відчутні під пальцями,
- постійний біль у грудях,
- витік крові або інші виділення з соска
- збільшення пахових лімфатичних вузлів,
- раптова зміна зовнішнього вигляду грудей, наприклад, зміна форми або розміру, зовнішнього вигляду шкіри або сосків ― втягнення, почервоніння або поява виразок.
Переваги УЗД молочної залози
На відміну від інших типів дослідження, УЗД молочних залоз абсолютно безпечна та безболісна процедура. При цьому воно дає можливість найбільш точно виявити зміни у структурі тканин грудей. Ціни на дослідження ультразвуком невисокі та доступні кожному.
Ультразвуки, на основі яких працює УЗД апарат не здійснюють радіаційного навантаження на організм, що дуже важливо у випадку ракових захворювань та вагітності.
Підготовка до обстеження
Зазвичай УЗД грудної залози не вимагає жодних приготувань. Однак під час консультації, Ваш лікар може порекомендувати певну підготовку.
Як проходить УЗД молочних залоз?
Ультразвукове дослідження проводиться лікарем, який після завершення процедури зможе прочитати результати. УЗД починається з того, що пацієнтка роздягається до пояса та лягає на кушетку на спину. Потім спеціаліст накладає на молочні залози провідниковий гель та розповсюджує його по шкірі за допомогою портативного датчика. Процедура триває близько п’ятнадцяти хвилин. Після закінчення дослідження, Ви можете отримати його результати.
Інші послуги
Лікарі

Печеник Сергій Олегович
лікар ультразвукової діагностики першої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник

Кітик Володимир Васильович
Лікар УЗД

Щур Олена Вікторівна
Лікар функціональної діагностики І категорія та ультразвукової діагностики.
Вид послуги | Ціна (грн) |
Пакет “Жіноче здоров’я” (оптимальний 40+) Аналіз у/г мазка Цитологія на атипові клітини Консультація гінеколога Цифрова кольпоскопія УЗД матки та придатків Мамографія (двох молочних залоз) Інтерпретація результатів обстежень | 3050.00 грн |
УЗД грудних залоз | 650.00 грн |
Пакет “Огляд мамолога” Консультація провідного спеціаліста мамолога УЗД грудних залоз | 1050 грн |