Надіслати заявку на запис

Пластика зв'язок і сухожиль

Головна / Пластика зв'язок і сухожиль
Пластика_зв'язок_і_сухожиль

Будь-які рухи людини, навіть найбільш дрібні, здійснюються за допомогою зв’язок та сухожиль. При пошкодженнях цих тканин виникає біль, дискомфорт, знижується або повністю зникає рухливість кінцівок. Часто при розтягненнях та розривах консервативне лікування не надає бажаного ефекту, тому застосовується більш результативний метод, а саме — оперативне втручання. На сьогодні пластика передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба, сухожиль кисті, обертаючої манжети плеча та інших ділянок є найбільш популярним способом відновлення пошкоджених тканин.

В мережі медичних центрів «Родина» пластика зв’язок виконується професійними фахівцями, з застосуванням провідних хірургічних методик, новітнього обладнання, сертифікованих матеріалів. Оперативне втручання проводиться після ретельної діагностики, з можливістю проходження пацієнтом реабілітації на базі клініки, під наглядом лікарів. Потрібна вам пластика передньої хрестоподібної зв’язки або необхідна малоінвазивна операція на іншій ділянці, що має пошкодження, — ви можете без втрати дорогоцінного часу звертатись до нас за комплексною та ефективною допомогою.

Що таке пластика зв’язок та сухожиль?

Артроскопічна операція, така як пластика сухожиль та зв’язок, дозволяє виконати лікування ушкодженого колінного суглоба, провести відновлення плеча, кисті після травми з мінімальним втручанням. Під час операції ушкоджена частина зв’язки видаляється та замінюється на трансплантат. При цьому у якості трансплантату застосовується тканина власних сухожиль пацієнта. Якщо хірургічне втручання виконано вдало, функція передньої хрестоподібної зв’язки чи іншої травмованої ділянки повністю відновлюється.

Основні переваги пластики

 • Мінімальний косметичний дефект, що можливо завдяки малоінвазивності втручання.
 • Швидке та порівняно легке одужання.
 • Безпека для тканин, нервових закінчень, судин, що знаходяться поряд з ушкодженою ділянкою. Пластика проводиться з високою точністю, яка виключає незаплановані пошкодження.

Травми та пошкодження, що вимагають пластики

В яких випадках призначається пластика? Розповсюджені показання до оперативного втручання наступні:

 • пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки або задньої;
 • розрив ахіллового (п’ятого) сухожилля;
 • пошкодження сухожилків на пальцях, коли порушується функція згинання/розгинання;
 • травми, що призвели до пошкодження плеча (біцепса), у випадках розриву довгої голівки 2-голового м’яза;
 • травми колінного суглоба з розривом колатеральної та медіальної зв’язок;
 • травми зв’язок на гомілковостопному суглобі та ін..

У кожному випадку травмування суглоба, коли відбулося пошкодження сухожилля або/та зв’язки, тільки лікар може визначити, чи потрібна пластика та яка саме методика відновлення допоможе. Також фахівець складає курс лікування, який необхідно пройти після операції для повноцінної реабілітації.

Проведення пластики зв’язок і сухожиль у клініці «Родина»

Пластику в нашій мережі медичних центрів «Родина» проводять кваліфіковані ортопеди травматологи вищої категорії, з дотриманням під час операції протоколів МОЗ, з застосуванням оптимального способу відновлення передньої хрестоподібної зв’язки або задньої, інших пошкоджених тканин.

Підготовка до оперативного втручання

Лікування починається з попередньої діагностики, що може включати:

 • консультацію, під час якої ортопед травматолог проводить візуальний огляд (колінного суглоба, плечового суглоба, пальців — в залежності від того, які травми чи патології має пацієнт);
 • діагностичні заходи (УЗД, КТ, МРТ, рентген, лабораторні дослідження);
 • обрання способу хірургічного втручання, призначення дати.

Також перед операцією пацієнта скеровують на ЕКГ, консультацію кардіолога та консультацію анестезіолога.

Пластика передньої хрестоподібної зв’язки або інших ділянок: хід операції

Оперативне втручання починається з підготовки пацієнта та введення наркозу (анестезії). Далі етапи операції залежать від складності випадку, обраного способу втручання та можуть включати такі дії:

 • лікар робить мікроскопічні проколи для введення оптичного пристрою та ендоскопічних інструментів;
 • видаляє пошкоджені тканини;
 • відновлює травмовані тканини за допомогою трансплантатів.

Трансплантати для пластики

Чому трансплантати краще брати у пацієнтів? Наприклад, якщо це хрестоподібна зв’язка, тоді для реконструкції застосовують сухожилля пацієнта, взяті з тонкого чи напівсухожильного м’язів. В такому випадку період відновлення проходить легше, не може бути неестетичних шрамів, рубців, а функція колінного суглоба залишається неушкодженою.

Після оперативного втручання пацієнта переводять до палати. Подальше лікування тканин суглоба призначає спеціаліст. При цьому враховується загальний стан хворого, наявні ускладнення (якщо такі виникають), супутні хронічні захворювання, інші індивідуальні особливості.

Як проходить реабілітація після пластики?

Щоб після операції відбулося максимальне покращення або ж повне відновлення передньої хрестоподібної зв’язки, ушкоджених тканин іншого суглоба та/або кісток, потрібно пройти курс реабілітації. В залежності від складності випадку для відновлення суглоба та тканин може знадобитись від 1 до 6 місяців. В цей час слід уникати надмірних навантажень на ділянку, в зоні якої проводилось оперативне втручання. Також необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря, відвідувати спеціальні процедури.

Що включає лікування під час реабілітації?

Програма реабілітації складається за допомогою лікаря індивідуально та може включати:

 • прийом медичних препаратів для лікування;
 • фізіотерапевтичні процедури. Наприклад, якщо була прооперована передня хрестоподібна зв’язка, пропонується масаж, ударно-хвильова терапія, лазеротерапія;
  ЛФК;
 • спеціальний режим дня (гімнастика, піші прогулянки, здорове харчування).

Вартість операції по відновленню тканин колінного суглоба, інших ділянок в нашій клініці

Скільки коштує пластика передньої хрестоподібної зв’язки або пластика задніх зв’язок колінного суглоба? Яка вартість оперативного втручання для відновлення функціональності обертаючої манжети плеча, відновлення сухожиль пальців, ахіллового сухожилля? На ці та інші питання ви можете знайти відповідь, подивившись ціни на пластику тканин суглоба, які вказані на нашому сайті, або зателефонувавши адміністраторам.

Зверніть увагу — точна вартість, що включає діагностику, операцію та реабілітацію, може бути вищою. Тому що підрахунки проводять за індивідуальною схемою, з врахуванням стану та потреб конкретного пацієнта. Щоб дізнатись, на коли можна призначити пластику, які можуть бути додаткові витрати, записуйтесь на прийом до лікаря найближчим часом.

Лікарі

Call Now Button
Графік роботи