Надіслати заявку на запис

УЗД щитовидної залози

Головна / УЗД щитовидної залози
узд щитовитки

Щитоподібна залоза ― це орган ендокринної системи, який знаходиться на передній поверхні шиї і має щитоподібну форму, звідки і отримав назву. Він відповідає за обмін речовин та виробляє гормони тироксин, трийодтиронін і кальцитонін.

Незважаючи на невеликі розміри, щитоподібна залоза відіграє надзвичайно важливу роль в організмі. Навіть незначні її дисфункції можуть призвести до непоправних наслідків для людини. На жаль, після чорнобильської катастрофи кількість пацієнтів, які зіткнулися з захворюванням щитоподібної залози збільшилася у кілька разів навіть в населених пунтках, розташування яких не близьке до зони відчуження. Поширеними захворюваннями щитоподібної залози є вузли, пухлини, кісти. Також ці проблеми часто мають спадковий характер, тому зробити УЗД щитовидки важливо, коли у ваших рідних були подібні захворювання.

Коли потрібне УЗД щитоподібної залози – показання?

До основних хвороб, пов’язаних із функціонуванням щитоподібної залози відносять гіпертиреоз та гіпотиреоз. Гіпертиреоз ― це стан, при якому орган виробляє занадто багато гормонів, гіпотиреоз ― навпаки. До основних симптомів, як вказують на наявність проблем чи патологій щитоподібної залози є:

 • стабільно висока частота серцевих скорочень;
 • постійна млявість і втома;
 • тривожність;
 • втрата або набір ваги;
 • тремтіння рук;
 • проблеми з концентрацією уваги;
 • випадіння волосся;
 • запори;
 • біль у м’язах;
 • проблеми зі шкірою;
 • порушення сну;
 • вузлуваті потовщення на передній стінці шиї.

Трапляються ситуації, коли пацієнт відчуває один або кілька з вказаних симптомів. Саме тому дуже важливо не ігнорувати їх, а звернутися до фахівця. Як правило, лікарі можуть легко розпізнати дисфункції цього органу, зробивши УЗД щитовидної залози у Львові. Дослідження покаже розміри органу та його структуру. Для того, щоб лікар-ендокринолог міг провести точну діагностику, необхідно також зробити аналіз крові на гормони.

Підготовка до УЗД щитовидної залози

Для УЗД щитовидної залози не потрібна жодна підготовка. Проте, дітям та людям похилого віку рекомендовано проводити процедуру натще, щоб уникнути рвотного рефлексу.

Як проходить УЗД щитоподібної залози?

Ультразвукове дослідження щитоподібної залози дозволяє якісно та комплексно оцінити стан органу. Процедура проходить у кабінеті спеціаліста. Пацієнт повинен лягти на кушетку та легко закинути голову назад, при цьому шию необхідно повністю оголити.

На шкіру шиї, в ділянці, де розташована залоза, наноситься спеціальний прозорий провідний гель. Зазвичай він холодний, і лікар попередить про це. Сканування відбувається за допомогою датчика, яким спеціаліст делікатно водить по шкірі пацієнта. Під час ультразвукової діагностики захворювань щитоподібної залози, лікар визначає стан, структуру, розміри, об’єм, оцінює щільність та рівень кровопостачання до залози. Цих даних достатньо, щоб поставити діагноз та призначити лікування. Після УЗД спеціаліст віддає пацієнту висновок у паперовій версії.

Перевагою проведення УЗД є його безпечність та неінвазивність. Таке дослідження дозволяє точно оцінити стан органу, але при цьому не порушує цілісності шкіри. Завдяки тому, що УЗД-апарат працює на основі хвиль високої частоти, на організм людини не здійснюється радіаційного навантаження.

Коли лікарі рекомендують проводити УЗД щитоподібної залози планово?

Якщо у вас немає скерувань лікаря на проходження УЗД щитовидної залози задля діагностики тих чи інших патологій, то планово робити УЗД щитовидки потрібно:

 • один раз на п’ять років, якщо вам немає 40-а;
 • один раз на рік, якщо вам 40 і більше.

Переваги УЗД щитоподібної залози у Львові

УЗД щитоподібної залози потрібно довірити тільки досвідченому спеціалісту, який зможе точно оцінити її стан та правильно прочитати сонограму. Для цього обстеження також необхідна новітня техніка, яка безпомилково та детально передасть зображення.

Кваліфіковані фахівці та найновіші УЗД апарати знаходять у медичному центрі Родина. Саме сюди варто записатися на процедуру та отримати точні результати. Ультразвукова діагностика здійснюється висококласними спеціалістами з багаторічним досвідом. Наші лікарі не тільки можуть правильно розшифрувати результати, але й призначити відповідне до проблеми лікування. Тільки в такому випадку пацієнт може бути впевнений, що він одужає або досягне стану стійкої ремісії. Щоб записатися на УЗД щитовидної залози, інші аналізи або консультацію ендокринолога в наш медичний центр достатньо заповнити форму на сайті або подзвонити за номерами, вказаними на сторінці. Запис на УЗД швидкий і комфортний.

Лікарі УЗД клініки Родина

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
УЗД щитоподібної залози550.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити