
Щитоподібна залоза ― це орган ендокринної системи, який знаходиться на передній поверхні шиї і має щитоподібну форму, звідки і отримав назву. Він відповідає за обмін речовин та виробляє гормони тироксин, трийодтиронін і кальцитонін.
Незважаючи на невеликі розміри, щитоподібна залоза відіграє надзвичайно важливу роль в організмі. Навіть незначні її дисфункції можуть призвести до непоправних наслідків. На жаль, після чорнобильської катастрофи кількість людей, які зіткнулися з захворюванням щитоподібної залози збільшилася у кілька разів.
Коли потрібне УЗД щитоподібної залози?
До основних хвороб, пов’язаних із функціонуванням щитоподібної залози відносять гіпертиреоз та гіпотиреоз. Гіпертиреоз ― це стан, при якому орган виробляє занадто багато гормонів, гіпотиреоз ― навпаки. До основних симптомів, як вказують на наявність проблем з цим органом є:
- стабільно висока частота серцевих скорочень;
- постійна млявість і втома;
- тривожність;
- втрата або набір ваги;
- тремтіння рук;
- проблеми з концентрацією уваги;
- випадіння волосся;
- запори;
- біль у м’язах;
- проблеми зі шкірою;
- порушення сну;
- вузлуваті потовщення на передній стінці шиї.
Трапляються ситуації, коли пацієнт відчуває один або кілька з вказаних симптомів. Саме тому дуже важливо не ігнорувати їх, а звернутися до фахівця. Як правило, лікарі можуть легко розпізнати дисфункції цього органу.
Для того, щоб провести точну діагностику, необхідно зробити аналіз крові на гормони, а також УЗД щитоподібної залози. Останнє покаже розміри органу та його структуру.
Як проходить УЗД щитоподібної залози?
УЗД щитоподібної залози дозволяє якісно та комплексно оцінити стан органу. Процедура проходить у кабінеті спеціаліста. Пацієнт повинен лягти на кушетку та легко закинути голову назад, при цьому шию необхідно повністю оголити.
На шкіру шиї, в ділянці, де розташована залоза, наноситься спеціальний прозорий провідний гель. Зазвичай він холодний, і лікар попередить про це. Сканування відбувається за допомогою датчика, яким спеціаліст делікатно водить по шкірі пацієнта. Під час ультразвукової діагностики, лікар визначає стан, структуру, розміри, об’єм, оцінює щільність та рівень кровопостачання до залози. Цих даних достатньо, щоб поставити діагноз та призначити лікування. Після УЗД спеціаліст віддає пацієнту висновок у паперовій версії.
Перевагою проведення УЗД є його безпечність та неінвазивність. Таке дослідження дозволяє точно оцінити стан органу, але при цьому не порушує цілісності шкіри. Завдяки тому, що Узд-апарат працює на основі хвиль високої частоти, на організм людини не здійснюється радіаційного навантаження.
Переваги УЗД щитоподібної залози
УЗД щитоподібної залози потрібно довірити тільки досвідченому спеціалісту, який зможе точно оцінити її стан та правильно прочитати сонограму. Для цього також необхідна новітня техніка, яка безпомилково та детально передасть зображення.
Кваліфіковані фахівці та найновіші УЗД апарати знаходять у медичному центрі Родина. Саме сюди варто записатися на процедуру та отримати точні результати. Ультразвукова діагностика здійснюється висококласними спеціалістами з багаторічним досвідом. Такі лікарі не тільки можуть правильно розшифрувати результати, але й призначити відповідне до проблеми лікування. Тільки в такому випадку пацієнт може бути впевнений, що він одужає або досягне стану стійкої ремісії.
Лікарі УЗД клініки Родина

Печеник Сергій Олегович
лікар ультразвукової діагностики першої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник

Кітик Володимир Васильович
Лікар УЗД

Щур Олена Вікторівна
Лікар функціональної діагностики І категорія та ультразвукової діагностики.
Інші послуги
Вид послуги | Ціна (грн) |
УЗД щитоподібної залози | 490.00 грн |