Надіслати заявку на запис

Висічення анальної тріщини

Головна / Висічення анальної тріщини
Висічення анальної тріщини

Як свідчить медична статистика, приблизно у 2% людей в усьому світі розвинувся такий фізіологічний дефект, як анальна тріщина. Це пошкодження або розрив слизової сфінктера, яке завдає сильного болю і може набувати хронічної форми. Щоб уникнути подальших ускладнень, дискомфорту та болю, варто звернутися до лікаря проктолога, який призначить операцію з висічення анальної тріщини. За допомогою такого хірургічного втручання ви забудете про неприємні відчуття під час дефекації, запалення та рани. Адже консервативне лікування не завжди дає 100% результату і може виникнути рецидив.

Симптоми хронічної анальної тріщини 

Анальні тріщини можуть виникати внаслідок багатьох причин, але симптоми переважно завжди однакові й надзвичайно неприємні. Ви можете судити про те, що у вас тріщина анального проходу, за такими ознаками:

 • болем у задньому проході, який посилюється під час походу в туалет;
 • слідами крові у калі;
 • свербінням і печінням у ділянці ануса;
 • постійною втомою та дратівливістю, проблемами зі сном.

Якщо ви тривалий час живете із цією проблемою, обов’язково потрібно відвідати лікаря, щоб він призначив відповідне лікування або операцію з видалення запаленої ділянки – гемороїдектомію.

Причини появи анальних тріщин

Причин виникнення анальної тріщини дуже багато. В одних випадках це може бути симптомом якогось захворювання, в інших – наслідком певних станів і дій. Найчастіше анальні тріщини виникають внаслідок:

 • хронічних закрепів;
 • травм та ушкоджень анального проходу, наприклад, після анального сексу;
 • розривів під час пологів у жінок;
 • сидячого способу життя;
 • захворювань анального каналу, зокрема геморою.

Коли потрібна гемороїдектомія – основні показання 

Якщо анальна тріщина з’явилася нещодавно і не є для вас хронічним явищем, її легко можна вилікувати, підібравши правильну терапію. Звертайтеся у клініку “Родина”, де лікар-проктолог призначить правильне лікування і допоможе позбутися цієї неприємної недуги. 

Однак для хірургічного втручання за допомогою гемороїдектомії ви захворювання мусить мати хронічний характер і серйозні ознаки подальшого ускладнення. Отже, лікар може призначити операцію в таких випадках:

 • утворення рубця внаслідок хронічного характеру тріщини;
 • якщо консервативне лікування не дає жодних результатів;
 • якщо через постійні спазми почав звужуватися сфінктер;
 • виникнення свища прямої кишки;
 • ускладнені випадки геморою у поєднанні із хронічною тріщиною;
 • якщо гіперпластична тканина розростається по краях промежини.

Сучасні методи оперативного втручання доволі ефективні і діють змогу швидко позбутися анальних тріщин без подальших рецидивів. 

Методи видалення геморою

У сучасній проктології використовують кілька методів хірургічного видалення анальних тріщин. Серед них найпоширенішими є три. Лікар, провівши діагностику і зваживши всі ймовірні ризики й індивідуальні показники призначає один із них як оптимальний у конкретному випадку.

Видалення за допомогою лазера

Лазерне висічення анальної тріщини вважається одним із найменш травматичних методів, при якому висікається її дно та рубцеві краї. Загоєння відбувається швидко і без ускладнень.

Радіохвильова хірургія

Такий вид втручання нині є найпрогресивнішим і найшвидшим. Після такої операції навіть не потрібне перебування у стаціонарі, можна одразу повертатися додому. Використання радіохвильового скальпеля унеможливлює виникнення рубців і нагноєння, не залишаючи жодного шансу для потрапляння бактерій і подальших рецидивів.

Хірургічна операція

Класична операція за допомогою скальпеля, після закінчення якої потрібен тривалий час для загоєння швів і реабілітації. Такий метод сьогодні застосовують найменше.

Підготовка до проведення гемороїдектомії

Перед проведення операції лікар призначає огляд і перелік аналізів та діагностик, серед яких:

 • ректороманоскопія огляд із використанням освітлювального приладу;
 • аноскопія діагностика прямої кишки за допомогою металічної трубки;
 • аналіз крові та сечі;
 • аналіз на виявлення ВІЛ та сифілісу;
 • імунохімічний аналіз калу (якщо пацієнту 40 і більше років);
 • флюорографія;
 • колоноскопія;
 • УЗД органів черевної порожнини.

Коли всі аналізи пройдено і лікар призначив дату операції, потрібно дотримуватися деяких рекомендації перед її проведенням:

 • 34 дні до операції треба дотримуватися дієти, яка виключає продукти, здатні викликати газоутворення, закрепи та скорочення стінок кишківника сирих овочів, фруктів, бобів, алкогольних напоїв, гострого і копченого;
 • увечері перед операцією потрібно видалити волосся з ділянки навколо ануса;
 • безпосередньо перед операцією варто зробити клізму.

Гемороїдектомія в приватній клініці “Родина”

Висічення анальної тріщини у клініці “Родина” проводиться з використанням найсучаснішої техніки, що дає змогу забезпечити високу ефективність та мінімальний вплив на подальше самопочуття. Реабілітація після проведення гемороїдектомії в “Родині” минає швидко, вам не потрібно затримуватися у стаціонарі, крім випадків з ускладненнями. Операція відбувається під загальною анестезією і триває не довше ніж годину. 

Як проходить реабілітація після операції

Залежно від того, наскільки складним був випадок та який метод хірургії було використано для висічення анальної тріщини, період реабілітації після втручання може тривати від двох тижнів до півтора місяця. Післяопераційний період у перший тиждень – два може проходити із сильними болями в анальному проході, тому лікар призначає знеболювальні препарати та свічки. 

Щоб уникнути подразнення заднього проходу, після дефекації краще не використовувати туалетний папір, а приймати душ. У перші два дні радять не вставати з ліжка та дотримуватися дієти, вживаючи легкі продукти, які не викликатимуть важкості у шлунку та закрепів. Із третього дня можна повертатися до нормального раціону. Також задля уникнення закрепів потрібно пити щодня багато води – принаймні 2 літри на день.

Якщо все-таки спостерігаєте у себе ознаки запору або труднощі під час випорожнення, краще приймати проносні препарати або навіть зробити клізму. 

Можливі ускладнення після видалення геморою

Якщо гемороїдектомія проводиться з використанням сучасних методів, зокрема лазера або радіохвильового скальпеля, то ускладнень після її проведення практично ніколи не виникає. Така імовірність з’являється після класичного хірургічного втручання, адже в разі неправильного догляду за швами вони можуть погано заживати і гноїтися.

Ціна гемороїдектомії в нашій клініці

Ціна на операцію з видалення анальної тріщини в мережі клінік “Родина” залежить від її складності та методу проведення. Лікар повідомить вам вартість, коли готуватиме до операції.

Інші послуги

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

Call Now Button
Графік роботи