Надіслати заявку на запис

Артроскопія плечового суглоба

Головна / Артроскопія плечового суглоба
Артроскопія плечового суглоба

Для діагностики та лікування патологій плеча сьогодні застосовується такий метод, як артроскопія плечового суглоба. Операція проводиться через мікророзрізи, є малотравматичною, відрізняється точністю та високою ефективністю, швидкою реабілітацією. В нашій мережі медичних центрів «Родина» лікування плечового суглоба за інноваційною методикою виконують професійні фахівці, з застосованням сучасного обладнання. Ви можете отримати консультацію, уточнити ціну процедури та пройти успішне лікування у зручний день.

Основні покази для проведення артроскопії плечового суглоба

Лікувальні можливості, які має артроскопія плечового суглоба, значно досконаліші в порівнянні з  відкритими операціями. При цьому переваги артроскопії є більш значними щодо обєму інвазивної техніки та збереження внутрішньосуглобових структур. Малоінвазивна артроскопія застосовується, коли наявні наступні патології плечового суглоба:

  • синовіїт;
  • вільні внутрішньосуглобові тіла;
  • пошкодження суглобової губи;
  • пошкодження ротаторної манжети;
  • адгезивний капсуліт («заморожене плече»);
  • субакроміальний синдром;
  • внутрішньосуглобова інфекція.

Синовіїт

Причиною первинних синовіїтів плечового суглоба є системні захворювання такі, як ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондилоартрит, червона вовчанка. Основним принципом лікування є тотальна або субтотальна синовектомія з артроскопічним втручанням.

При реактивних або вторинних синовіїтах, що з’являються у відповідь на пошкодження суглобової губи, ротаторної манжети, наявність остеофітів та дегенеративних змін в плечовому та акроміально-ключичному суглобі, основним принципом лікування є артроскопія плечового суглоба з усуненням перерахованих подразників капсули.

Вільні внутрішньосуглобові тіла

Хрящеві або остеохондральні фрагменти можуть бути причиною травм або звихів в плечовому суглобі. В додаток до симптомів основного захворювання (нестабільність, хондроматоз) внутрішньосуглобові тіла можуть спричиняти раптові болі та блокади. Принциповим підходом до лікування є артроскопія плечового суглоба з усуненням причини генерації внутрішньосуглобових тіл та їх видаленням.

Пошкодження суглобової губи та артроскопія

Причиною розриву суглобової губи можуть бути травми плеча, падіння на витягнуту руку, звичний вивих. Стоншення та розриви переднього відділу губи виникають при підзвихах головки кістки плеча та за нестабільності плечового суглоба. Невеликі нестабільні лоскутні та дегенеративні фрагменти в суглобі необхідно артроскопічно видаляти, бо вони можуть порушувати біомеханіку плечового суглоба, призводячи до періодичних блокад.

При значних пошкодженнях суглобової губи по типу SLAP та Bankart для відновлення цілісності застосовується артроскопія з анкерною технікою. 

Пошкодження ротаторної манжети

Пошкодження ротаторної манжети — найбільш розповсюджена патологія серед травм плечового суглоба. Причиною більшості розривів є дегенеративні зміни внаслідок постійного фізичного навантаження. Показом до операції на ділянці є прояв інтенсивності больового синдрому, втрата сили рухомості та функції плеча. Відновити цілісність допомагає артроскопія з анкерною фіксацією.

Адгезивний капсуліт («заморожене плече») 

Етіологія виникнення захворювання маловідома і водночас мультифакторна. Травма, захворювання шийного відділу хребта, аутоімунні захворювання — чинники, які індукують розвиток адгезивного капсуліту.

Первинна терапія є симптоматичною і передбачає застосування медикаментозних середників, внутрішньосуглобових ін’єкцій та курсу відновного лікування. При неефективності консервативного лікування застосовується артроскопія, артроліз капсули суглобу.

Субакроміальний синдром

В основі етіології запального процесу в субакроміальному просторі є тендопатія ротаторної манжети. Серед факторів розвитку синдрому:

  • дегенеративні зміни ділянки;
  • нестабільність в плечовому суглобі;
  • остеоартроз ключично-акроміального суглоба;
  • імпіджмент (здавлення) суміжними анатомічними структурами.

При неефективності консервативного лікування показана артроскопія (артроскопічна субакроміальна декомпресія).

Внутрішньосуглобова інфекція

Якщо причиною інфекції виявились внутрішньосуглобові маніпуляції, артроскопія плечового суглоба або гематогенна дисемінація, проводиться артроскопічне лікування. Хірургічне втручання передбачає інтенсивний лаваж, видалення нежиттєздатних тканин, парціальну або тотальну синовектомію.

Підготовка до операції: що потрібно знати

Це малоінвазивне втручання, але процедура потребує підготовки, яка складається з таких заходів:

Якщо у вас наявні інфекційні хвороби, загострення хронічних хвороб, лихоманка, артроскопія плечового суглоба відкладається до того моменту, коли вам покращає.

Як проходить операція на плечовому суглобі

Зазвичай артроскопія плечового суглоба триває 1-1.5 години. Втручання відбувається за допомогою артроскопу та допоміжних ендоскопічних інструментів. Для введення інструментів роблять мікророзрізи. Під дією анестезії ви не відчуваєте болю. Якщо операція не ускладнена, вже через кілька годин після завершення ви їдете додому.

Реабілітація після артроскопії плечового суглоба

Відновлення після артроскопії триває від 2-х тижнів до кількох місяців — все залежить від віку та загального стану пацієнта, складності випадку. Під час реабілітації ви приймаєте антибіотики, знеболювальні. Також лікар складає індивідуальну відновлювальну програму з застосуванням ЛФК, фізіопроцедур. Більшість ускладнень після операції виникають внаслідок порушення рекомендацій, які дає лікар. Тож, виконуючи прості правила, ви захистите себе від небажаних наслідків.

В нашій мережі медичних центрів «Родина» на артроскопію плечового суглоба ціна доступна. Дізнатись, скільки коштує малоінвазивне втручання, записатись на консультацію та на подальшу операцію ви можете через сайт або по телефону, зв’язавшись з нашими адміністраторами.

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Артроскопія плечового суглобу без врахування вартості імплантів 1-ої категорії складності20000.00 грн
Артроскопія плечового суглобу без врахування вартості імплантів 2-ої категорії складності23000.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити