
Нейросонографія це розділ ультразвукової діагностики, який досліджує головний мозок у новонароджених. Іншими словами, це УЗД головного мозку дитини. Ця процедура абсолютно безпечна, а також може виконуватися неодноразово. Вона дозволяє оцінити структуру мозку, стан лікворних шляхів та виявити різні патологічні зміни (крововиливи та ішемічні зміни, вроджені аномалії розвитку та інше). Нейросонографія дає змогу визначити морфологічні основи неврологічних розладів, що з’являються в перинатальному періоді.
Коли потрібне УЗД головного мозку дитині?
Нейросонографія немовлят проводиться до досягнення віку дванадцяти місяців. Ця процедура рекомендована кожному новонародженому, однак через нестачу обладнання її рідко проводять у пологових будинках.
Показаннями до виконання УЗД головного мозку малюка є:
- народження дитини раніше встановленого лікарем терміну (недоношеність);
- низька вага тіла;
- нестандартна будова черепа;
- внутрішньоутробна гіпоксія;
- травма під час пологів;
- вади в розвитку;
- інше.
Детальні показання для сонографії головного мозку можна дізнатися у педіатра чи неонатолога.
УЗД необхідне для раннього виявлення структурних змін в органах, розташованих в черепі у дітей. Своєчасна діагностика багатьох патологічних станів значно розширює можливості їх своєчасної корекції з мінімальними наслідками для маленького пацієнта.
Переваги проведення нейросонографії
УЗД мозку ― це, насамперед, безпечний метод дослідження. Дитина до 1 року не отримує опромінення, тому нейросонографію можна робити необхідну кількість разів залежно від рекомендацій лікаря.
УЗД мозку дитини це також абсолютно безболісний метод дослідження, який дозволяє проводити його навіть у той час, коли дитина спить. Процедура займає не більше 15 хвилин, що дуже зручно у випадку немовлят.
Окрім того, що нейросонографія не шкідливий для організму людини метод обстеження, вона ще й дозволяє надзвичайно точно оцінити стан нервової системи малюка. Деякі лікарі рекомендують всім дітям проводити ультразвукове дослідження мозку новонародженого для профілактики та раннього виявлення патологічних змін. Це пов’язано з тим, що деякі симптоми пошкодження мозку з’являються через рік, і ви можете помітити це лише за допомогою раннього УЗД.
Якщо необхідно повторне обстеження, процедура проводиться через будь-який інтервал часу та необмежену кількість разів, оскільки вона не впливає на загальний стан здоров’я та самопочуття маленького пацієнта.
Як проходить нейросонографія?
УЗД мозку проводиться після попереднього запису до візиту у медичний центр. Процедура не вимагає спеціальної підготовки.
УЗД проходить у кабінеті сонографії. Лікар наносить спеціальний провідниковий гель на ділянку тім’ячка у дітей і розповсюджує його по шкірі за допомогою портативного датчика. Останній продукує ультразвуки, які проходять крізь тканини і відбиваються від них. Ці сигнали також вловлюються датчиком. На монітор виводиться зображення, яке дозволяє провести оцінку стану головного мозку.
УЗД займає близько п’ятнадцяти хвилин. По закінчення процесу, лікар читає результати і може поставити діагноз або скерувати на додаткові обстеження.
Інші послуги
Вид послуги | Ціна (грн) |
Нейросонографія | 690.00 грн |
Пакет “Здоровий малюк 1-й місяць” Консультація сімейного лікаря/педіатра у віці 1 міс. УЗД кульшових суглобів (у дітей) Нейросонографія | 1770.00 грн |
Пакет “Здоровий малюк 3-й місяць” (розширений) Консультація дитячого невролога Консультація дитячого ортопеда Консультація сімейного лікаря/педіатра УЗД органів черевної порожнини УЗД кульшових суглобів (у дітей) Нейросонографія | 3500.00 грн |
Пакет “Здоровий малюк 3-й місяць” Консультація дитячого невролога Консультація сімейного лікаря/педіатра УЗД кульшових суглобів (у дітей) Нейросонографія | 2400.00 грн |