Надіслати заявку на запис

Хіміотерапія

Головна / Хіміотерапія
Хіміотерапія

Сьогодні, коли онкологічні захворювання діагностують у значної кількості пацієнтів, багато хто знає, що таке хіміотерапія. Проте, як проводиться хіміотерапія, для якої групи пацієнтів вона показана, які види її існують, як запобігти ускладненням та мінімізувати наслідки такого виду лікування, відомо далеко не всім. У цій статті ми надамо більш детальні відповіді на поширені питання “хіміотерапія що це”, “хіміотерапія ціна Львів” та чому вона важлива у боротьбі з онкологічними захворюваннями.

Хіміотерапія – що це таке?

Хіміотерапія – це один з найефективніших методів лікування онкологічних захворювань. Мета хіміотерапії – сповільнення зростання злоякісної пухлини (первинного вогнища) та знищення розповсюджених ракових клітин (метастазів) шляхом введення в організм пацієнта спеціальних лікарських препаратів. Може використовуватися як самостійно, так і в комплексі з оперативним втручанням, променевою терапією, таргетною терапією. Хіміотерапія здатна допомогти перемогти рак або значно поліпшити якість і тривалість життя пацієнта.

Як діє хіміотерапія на ракові пухлини?

Важливо знати, що існують різні типи ліків – кожен зі своєю дією. Одним з класичних представників хіміопрепаратів є цитостатики (cyto – клітина, statis – зупинка): ці препарати вбивають клітини злоякісної пухлини або пригнічують їх поділ. Цитостатики також впливають і на нормальні клітини організму, що може викликати різні побічні ефекти. Слід пам’ятати, що побічні явища поступово зменшуються після закінчення лікування, і наші лікарі обов’язково проводять терапію-супроводу, яка полегшує стан пацієнтів та допомагає успішно пройти хіміотерапію. Тому, перед тим як пацієнту призначають курс хіміотерапії, проводиться ретельна діагностика пацієнта, ознайомлення з механізмом дії препаратів, особливостях приймання та дозуванні, а також  попереджають про можливі наслідки.

Хіміотерапія - що це таке?

Препарати вводять у різний спосіб: у вигляді інфузії (внутрішньовенно), таблеток або ін’єкцій. Ліки поширюються організмом через кров і можуть досягати ракових клітин практично у всіх місцях. Часто призначають різні комбінації препаратів.

Різновиди хіміотерапії

У більшості випадків при онкологічних захворюваннях хіміотерапію використовують як комплексне та комбіноване лікування із застосуванням оперативних втручань, променевої терапії, препаратами таргетної, гормональної терапії або імунотерапії, що дозволяє досягти кращих результатів.

 Залежно від способу комбінації розрізняють такі види хіміотерапії:

  • неоад’ювантна хіміотерапія призначається пацієнту перед хірургічним втручанням чи променевим опроміненням та сприяє зменшенню обсягів злоякісної пухлини;
  • ад’ювантна, що призначається пацієнтам після проведення операції чи проходження променевої терапії. Ад’ювантна хіміотерапія спрямована на знешкодження  метастатичного процесу та можливих залишків ракових пухлин в операційному полі.
  • таргетна хіміотерапія передбачає застосування спеціальних лікувальних препаратів, які діють на ракові клітини на їх молекулярному рівні, зупиняючи розвиток та руйнуючи їх зсередини. 

Коли необхідна хіміотерапія?

За сучасними протоколами та всесвітніми рекомендаціями (NSSN,ESMO, ASCO) золотим стандартом лікування онкопроцесу  є персоналізований підхід до  кожного  пацієнта. Підбір персоналізованої схеми лікування проводить Мультидисциплінарний онкологічний консиліум. В склад якого входять : лікар-хіміотерапевт, хірург онколог, радіолог та лікарі суміжних спеціальностей. 

У кожному конкретному випадку, залежно від результату лабораторних аналізів, діагностичних обстежень (КТ, МРТ, ПТ-КТ, УЗД), гістологічного і імуногістохімічного аналізу біопсійного матеріалу, з урахуванням супутніх захворювань хіміотерапія призначається за різними схемами та має персональні особливості, тобто препарати, дози та тривалість лікування ми підбираємо індивідуально.

Як відбувається хіміотерапія в медичному центрі Родина?

У медичному центрі Родина курс хіміотерапії здійснюється декількома способами, серед яких найпоширеніші:

  • пероральне вживання пацієнтом таблеток, капсул або рідин для внутрішнього застосування;
  • внутрішньовенний спосіб введення препаратів в організм хворого;
  • ін’єкції, що вводиться внутрішньом’язово чи підшкірно;
  • введення препаратів через порт-систему;
  • безперервна інфузія з використанням еластомірної помпи.

Препарати для хіміотерапії

Для проведення хіміотерапії пацієнтам медичного центру Родина лікарі використовують протипухлинні препарати провідних фармацевтичних компаній, суворо дотримуючись дозування та режиму введення.

Хіміотерапія та її наслідки 

Проведення хіміотерапії пов’язане з побічними ефектами. Перед початком лікування пацієнт обов’язково має бути ознайомлений з побічними явищами, які можуть у нього розвинутися. До кожного хіміотерапевтичного препарату характерні свої побічні ефекти; про це лікар докладно розповідає пацієнту, і найголовніше, дає усні та письмові рекомендації: як впоратися зі нудотою, проносами, запорами, спастичними болями в животі, онімінням рук і стоп; що робити, якщо підвищується температура тіла; коли здати загальний аналіз крові, щоби вчасно зреагувати на знижений рівень лейкоцитів або тромбоцитів.

Поширені запитання

Після сеансу хіміотерапії пацієнт повинен перебувати у стані спокою, утриматись від надмірного фізичного навантаження, щоб організм міг відновитись. Найголовніше при погіршенні  самопочуття і появі вищезазначених проявів НЕ ЗВОЛІКАТИ , а одразу ж звернутися за консультацією свого лікуючого лікаря.

Променева терапія і хіміотерапія використовують для лікування раку. При променевій терапії використовують цілеспрямовані локальні іонізуючі промені, а у випадку з хіміотерапією призначають хіміопрепарати, що є видом системного впливу на організм.

Хіміотерапія призначається на будь-якій стадії онкологічного захворювання, оскільки є найбільш дієвим методом лікування раку. Деякі види хіміотерапії призначають до хірургічного втручання, щоб зменшити розміри пухлини або для повного руйнування ракових клітин після операції.

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Розкриття м’яких тканин 1-ої категорії складності2000.00 грн
Розкриття м’яких тканин 2-ої категорії складності3500.00 грн
Розкриття м’яких тканин 3-ої категорії складності6000.00 грн
Видалення новоутворів м’яких тканин 1-ої категорії складності3500.00 грн
Видалення новоутворів м’яких тканин 2-ої категорії складності5500.00 грн
Видалення новоутворів м’яких тканин 3-ої категорії складності9000.00 грн
Втручання при врослій нігтьовій пластинці (з пластикою тканин)2500.00 грн
Секторальне видалення нігтьової пластини750.00 грн
Перебування в палаті (1 доба)2000.00 грн
Обширне видалення новоутворів м’яких тканин14000.00 грн
Перебування в палаті (1 доба) (після складних оперативних втручань)2500.00 грн
Блефаропластика16000.00 грн
Висічення новоутвору шкіри з пластикою переміщеним клаптем (3-ї категорії складності)20000.00 грн
Хірургічне лікування хвороби Де Кервена7000.00 грн
Забір жиру (для ліпофілінгу)12000.00 грн
Перебування в палаті з подальшим амбулаторним медикаментозним супроводом3300.00 грн
Висічення новоутвору шкіри з пластикою переміщеним клаптем (1-ї категорії сколадності)10000.00 грн
Висічення новоутвору шкіри з пластикою переміщеним клаптем (2-ї категорії сколадності)15000.00 грн
Хіругічна корекція лійкоподібної деформації грудної клітки45000.00 грн
Перебування в палаті (в межах 1-го дня)900.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити