Надіслати заявку на запис

Гастроскопія (ФГДС, ЕФГДС)

Головна / Гастроскопія (ФГДС, ЕФГДС)
Фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) у Львові

При захворюваннях органів ШКТ потрібно правильно встановити діагноз та призначити відповідне лікування стравоходу, слизової оболонки, шлунка чи дванадцятипалої кишки. Одним з сучасних способів обстеження органів ШКТ є гастроскопія. За скеровуванням проводиться ФГС (фіброгастроендоскопія), фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) або езофагогастродуоденоскопія (ЕФГДС) — метод залежить від того, яка патологія підозрюється та яку ділянку необхідно дослідити.

У медичному центрі «Родина» пропонується повний комплекс послуг: консультація гастроентеролога та відповідні діагностично-лікувальні заходи. За допомогою інноваційного обладнання та інструментів лікар ендоскопіст проводить дослідження шлунково-кишкового тракту в реальному часі, з якісним відображенням стану внутрішніх органів на моніторі. За результатами діагностики фахівець призначає потрібний курс терапії чи, за необхідністю, скеровує пацієнта до іншого спеціаліста у Львові.

Методи проведення гастроскопії

На сьогодні існує кілька методів проведення гастроскопії — фіброгастроендоскопія (ФГС), фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) та езофагогастродуоденоскопія (ЕФГДС). В кожному випадку для процедури застосовується спеціальний зонд, який на кінці має мікроскопічну відеокамеру з джерелом світла. Введення ендоскопічного зонду відбувається через горлянку з попереднім знеболенням (вприскуванням анестезійної рідини чи під загальним наркозом) — залежить від індивідуального стану пацієнта.

Звичайна гастроскопія у Львові або ФГС

Процедура дає можливість виявити наявні пошкодження епітелію, оцінити стан слизової оболонки шлунка. ФГС призначається, якщо у лікаря ендоскопіста є підозри на виразку, пухлину, хелікобактеріоз.

ФГДС або фіброгастродуоденоскопія

Окрім шлунка включає огляд дванадцятипалої кишки. Діагностика глибша, дозволяє встановити наявність патологій чи захворювань ШКТ на ділянці 12-палої кишки.

ЕФГДС та ЕФГДС з біопсією у Львові

Езофагогастродуоденоскопіяце обстеження, за допомогою якого виконується комплексна діагностика всіх органів системи ШКТ — стравоходу, шлунку, 12-палої кишки, а також слизової оболонки. У медичному центрі «Родина» для цієї процедури застосовується провідне обладнання. Під час сеансу лікар ендоскопіст також може взяти шматочок матеріалу для біопсії. Методика дозволяє виявити онкологію на різних стадіях, дуоденіт, гастрит, папіломи, виразку та не тільки.

Переваги сучасних методів гастроскопії

Сучасна гастроскопія — це застосування найкращих методів та інноваційних приладів. До визначних переваг діагностики належать:

 • використання ендоскопічних систем новітніх розробок;
 • висока якість відображення стану внутрішніх органів на моніторі для постановки правильного діагнозу;
 • мінімальний дискомфорт для пацієнтів під час процедури. Діаметр ендоскопічного зонду у порівнянні з обладнанням попередніх версій суттєво зменшений;
 • результати обстеження записують на диск, можуть видавати пацієнту у вигляді високоякісних знімків;
 • є можливість провести дослідження з біопсією;
 • при кровотечах, потраплянні в стравохід стороннього тіла, через ендоскоп можуть вводити інші інструменти для виправлення патологічних станів.

Які захворювання можна діагностувати за допомогою езофагогастродуоденоскопії?

Застосування ЕФГДС дозволяє встановити наявність запалень слизової оболонки органів ШКТ, ерозійних пошкоджень, поліпів, пухлин доброякісної або злоякісної етіології. Звертаючись в наш медичний центр «Родина» у Львові ви можете бути впевненими в тому, що лікар ендоскопіст виконає всі необхідні процедури на професійному рівні. Якщо після обстеження ендоскопом знадобиться лікування, ви його отримаєте в повному обсязі.

Основні показання

Коли показана гастроскопія Львів? На процедуру скеровує лікар медичного центру, якщо пацієнт має такі патологічні стани або захворювання, як:

 • часті болі у шлунку, печія, відрижка;
 • панкреатит, гастрит;
 • порушення або ускладнення ковтання;
 • підозри на новоутворення;
 • утруднення проходження їжі;
 • стрімка втрата ваги;
 • анемія невизначеної етіології
 • поліпи;
 • внутрішні кровотечі.

ЕФГДС може бути як діагностичним, так і терапевтичним методом дослідження. Скерування на обстеження в основному відбувається у випадках підозри на пухлини, кровотечі, виразки. Але цей метод ендоскопічної діагностики підходить для біопсії, а також дає можливість вилучення сторонніх предметів зі стравоходу, шлунку.

Проведення обстеження: все що потрібно знати

На прийом слід приходити підготовленим до сеансу. Тривалість обстеження залежить від складності та може бути від 5-10 хвилин та довше, якщо беруть біопсію або видаляють поліпи, наприклад.

Щоб під час процедури пацієнт не відчував дискомфорту, попередньо проводять знеболення. Це може бути розчин, який дають випити, аерозоль, що розпилюють в горлянці. Якщо пацієнт має відповідні індивідуальні показники або якщо потрібно взяти біопсію, може застосовуватись загальний наркоз.

При введенні ендоскопу пацієнт знаходиться в позі лежачи, на лівому боці, спина пряма, ноги зігнуті в колінах. В ротову порожнину лікар вставляє спеціальний загубник, що попереджує травми чи пошкодження обладнання, якщо пацієнт не зможе контролювати рефлекторне стискання щелепи.

У разі місцевого знеболення ендоскоп легше вводити, коли пацієнт виконує ковтання та глибоко вдихає. Якщо гастроскопія у Львові відбувається під загальним наркозом, за допомогою спеціальних інструментів лікар може проводити видалення:

 • поліпів;
 • новоутворень зі стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки;
 • сторонніх тіл.

Як підготуватися до обстеження?

Спеціальна підготовка до ФГДС або ЕФГДС досить проста. Зазвичай сеанс проводять зранку, натщесерце. Тому за 8 годин перед процедурою не можна їсти. У день, що передує діагностиці, слід дотримуватись дієти — вживати нежирне відварене м’ясо курки чи рибу, гречану кашу. Ще потрібно дотримуватись таких порад:

 • за 48 годин до того, як буде проводитись гастроскопія, відмовитись від алкоголю, гострих страв, шоколаду;
 • за 2-4 години до обстеження не пити воду;
 • за 2 години не палити, не приймати ліки.

Якщо у пацієнта є якісь питання до лікаря перед гастроскопією, він завжди може отримати відповіді під час консультації. На прийом в наш медичний центр «Родина» у Львові можна записатись онлайн та по телефону. Вартість послуг вказана на сайті. Також ціну на ЕФГДС можна уточнити в адміністраторів.

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Езофагогастродуоденоскопія (ЕФГДС)1500.00 грн
Консультація гастроентеролога750.00 грн
Консультація дитячого гастроентеролога750.00 грн
Повторна консультація гастроентеролога670.00 грн
Повторна консультація дитячого гастроентеролога670.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити