Надіслати заявку на запис

Ехокардіографія

Головна / Ехокардіографія
ЕКГ

УЗД серця ― це неінвазивне дослідження серцевого м’яза, в основі якого лежить явище ехо-ультразвуку. Існує кілька типів ехокардіографії, але незалежно від використовуваного методу вона дозволяє оцінити анатомічні структури серця, дослідити його скоротливість, структуру та функціонування внутрішньосерцевих клапанів, кровотік в передсердях і камерах серця, а також у великих судинах.

Коли потрібне УЗД серця?

Показанням для виконання ехо серця є ​​підозра на захворювання аорти та перикарда або у випадках пацієнтів після інсульту або транзиторної ішемічної атаки. Цей тип дослідження також використовується для діагностики пухлин серця та серцевої недостатності.

Загальний список показань для проведення УЗД серця:

 • ішемічна хвороба серця;
 • інфаркт міокарда;
 • міокардит;
 • ендокардит;
 • тромбоемболія;
 • шуми, що виникають під час аускультації серця;
 • гіпертонія;
 • вроджені вади серця;
 • клапанна хвороба серця;
 • порушення кровообігу;
 • легенева емболія;
 • рідина в навколосерцевій сумці;
 • операція на серці для заміни клапанів серця.

Ехо серця ціна на яке залежить від класу апарату та кваліфікації лікаря, це один з найкращих методів діагностики.

Переваги ехо серця

Як і під час інших видів обстежень з використанням надчастот, процес ультразвукового дослідження серця є абсолютно безпечним та не здійснює радіаційного навантаження на організм. Дослідження серця за допомогою ультразвукової діагностики здійснюється неінвазивним методом, тобто без порушення цілісності шкіри та внутрішніх тканин. 

Цей вид обстеження не має побічних ефектів та протипоказань, його можна повторювати безліч раз, без збереження жодного інтервалу.

Дослідження дозволяє точно візуалізувати будову та роботу всіх клапанів серця і виміряти структури серця. Воно також полегшує діагностику попереднього інфаркту, наявності тромбу, рідини в перикарді та раку серця.

Роль ехокардіографії в кардіології дуже важлива. Саме завдяки такому обстеженню можна діагностувати або виключити хворобу, визначити її причини, відстежити хід та наслідки лікування та виявити можливі ускладнення. На основі результатів лікар може кваліфікувати для пацієнта для різних видів терапії. Крім цього, процедура УЗД серця у Львові недорога та доступна кожному.

Підготовка до УЗД серця

Підготовка до процедури залежить від того, яким методом її будуть виконувати. Детальну інформацію щодо підготовки може надати тільки лікар-спеціаліст.

Як проходить ехокардіографія?

На процедуру потрібно попередньо записатися в медичний центр. Перед обстеженням пацієнту буде запропоновано роздягнутися вище пояса і лягти на спину. Тоді лікар покриє його шкіру спеціальним провідниковим гелем, а потім прикладе портативний датчик до тіла. Останній м’яко притискається до шкіри і рухається по грудях. Він розсилає звукові хвилі та поглинає будь-яке відлуння, що повертається. Зображення внутрішньої частини серця видно на екрані разом із будь-якими змінами в структурі серця або порушеннями його роботи. Іноді під час ехокардіографії ви можете почути сильний хрип, тобто звук крові, що тече. Він не пов’язаний з порушенням роботи серця. Діагностика в медичному центрі займає близько 20 хвилин. 

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
ЕхоКГ690.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити