Надіслати заявку на запис

Лапароскопічна холецистектомія

Головна / Лапароскопічна холецистектомія
Лапароскопічна холецистектомія

Гострий і хронічний калькульозний холецистит, поліпоз жовчного міхура є показаннями для операції з видалення жовчного міхура – лапароскопічної холецистектомії. Це операція, яка не передбачає повноцінного хірургічного втручання, – міхур видаляють за допомогою кількох проколів у передній черевній стінці. Холецистектомія є єдиним ефективним методом повністю позбутися захворювань жовчного міхура без очевидних ускладнень та наслідків для організму. Проведення такої операції у мережі приватних клінік “Родина” є гарантовано безпечним та результативним.

Лапароскопічна холецистектомія – основні показання

Перед тим, як писати про проказання хвороби, спочатку розповімо, що таке холецистит. Це запальний процес в слизовій оболонці жовчного, що часто супроводжується больовими відчуттями в правому підребер’ї та іншими неспецифічними симптомами як нудота, блювання, підвищення температури тіла і інші.

Показання до лапароскопічної холецистектомії – це жовчнокам’яна хвороба у гострій чи хронічній формі, за якої жовчний міхур не може повноцінно виконувати свої функції. Дуже важливо при перших серйозних ознаках цієї хвороби не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря, адже саме він може правильно визначити симптоми, підібрати відповідне лікування та скерувати за потреби на операцію з видалення жовчного міхура.

Крім цього, показаннями для лапароскопічної холецистектомії можуть бути:

 • Гострий безкам’яний або ішемічний холецистит;
 • Гострий калькульозний холецистит;
 • Хронічний калькульозний холецистит;
 • Поліпоз жовчного міхура.

Уникнути хірургічного лікування можна за допомогою лапароскопії в клініці “Родина”. Проведення лапароскопічної процедури є малоінвазивним та ефективнішим. До того ж після такого оперативного втручання потрібен значно коротший термін реабілітації.

показаннями для лапароскопічної холецистектомії

Симптоми захворювань жовчного міхура

Про наявність каменів у жовчному міхурі – жовчнокам’яну хворобу, залежно від її стадії та форми, можуть сигналізувати різні симптоми. Спонукати вас звернутися до лікаря можуть уже перші ознаки цієї недуги – гіркота в роті і біль у правому боці під ребром.

На пізніших стадіях хвороби можуть виникати такі симптоми:

 • Гострий біль у верхній частині живота та правому підребер’ї (печінкова колька);
 • Здуття і важкість у животі;
 • Відлуння больових відчуттів через негаразди у жовчному міхурі: у праве плече та всю праву руку.

Причини виникнення холециститу

Найпоширенішими є:

 • Утворення каменів. Конкременти в жовчному міхурі повністю або частково перекривають протоку, внаслідок чого виникає порушення відтоку та застій жовчі. Цей стан називається холелітіазом і він є причиною калькульозного холециститу;
 • Інфекційні та інвазійні захворювання. Потрапляння патологічних агентів у просвіт жовчного міхура є тригерами для розвитку запалення і, відповідно, холециститу;
 • Порушення кровопостачання жовчного. Пошкодження судин зменшує приплив крові до жовчного, що призводить до холециститу;
 • Спадковість. В людей, що мають прямих родичів, котрі хворіли на холецистит, ймовірність захворювання в рази більша.

Є 3 види холециститу, залежно від характеру перебігу захворювання:

 1. Гострий;
 2. Хронічний;
 3. Загострення хронічної форми.

Симптоми захворювань жовчного міхура

 

Коли потрібно звернутися до гастроентеролога

Уникнути хірургічного лікування захворювання жовчного міхура можна, вчасно звернувшись до терапевта або гастроентеролога. Інколи камені у міхурі можуть ніяк не виявляти себе і не приносити жодного дискомфорту на перших стадіях. Тому так важливо регулярно проходити УЗД-діагностику з превентивною метою, а також вчасно проходити огляд органів черевної порожнини у хірурга.

Якщо ж у вас уже виражені такі симптоми жовчнокам’яного захворювання, обов’язково потрібна консультація фахівця:

 • Біль під правим ребром, який може поширюватися у праву лопатку та плече;
 • Загострення больових відчуттів підшлункової залози після вживання жирної та смаженої їжі;
 • Підвищена температура;
 • Гіркота і металічний присмак у роті;
 • Нудота і блювота;
 • Здуття і розлади травлення.

Основні переваги лапароскопії

Лапароскопічна холецистектомія – це малоінвазивна процедура, яка забезпечує швидке та ефективне лікування захворювання жовчного міхура. Такий метод лікування має безліч переваг:

 • Низький травматизм через відсутність великої післяопераційної рани;
 • Швидке відновлення після операції;
 • Косметична складова – після невеликих проколів на передній стінці черевної порожнини, ранки загоюються і стають практично невидимими;
 • Висока точність та ефективність ;
 • Відсутність побічних ефектів;
 • Відсутність протипоказань за віком на лапароскопічну холецистектомію.

Чи не головним плюсом такої операції є те, що під час неї використовується сучасна високоточна техніка (лапароскоп), яка дає змогу видалити сам міхур, залишивши протоки, якими жовч і надалі надходить у дванадцятипалу кишку. Тобто звичні функції організму не порушуються і пацієнт далі може вести нормальне життя без жодних обмежень.

переваги лапароскопії

Підготовка до проведення холецистектомії

Перед проведенням холецистектомії в клініці “Родина” пацієнт отримує скерування на додаткову діагностику та проведення аналізів для встановлення загального стану організму та визначення можливих протипоказань. Найчастіше перед операцією потрібні:

Після діагностики особливої підготовки перед операцією не потрібно проводити, окрім як очистити кишківник. Крім того, операцію на черевну порожнину проводять натщесерце, а за кілька днів до неї краще обмежити вживання спиртних напоїв та шкідливої їжі. Привітний персонал медичної клініки Родина вам все пояснить додатково при лікуванні й з усім допоможе. 

Холецистектомія в приватній клініці

Холецистектомія в приватній клініці “Родина”

Холецистектомія лапароскопічна у клініці “Родина” проводиться під загальним наркозом за допомогою лапароскопа. Під час операції хірург заповнює простір черевної порожнини вуглекислим газом для створення там вільного простору, щоб скоротити до мінімуму зовнішні розрізи. Хірург робить кілька невеликих розрізів черевної порожнини (завбільшки до 1 см) і за допомогою високоточної камери, розміщеної на лапароскопі, виводить зображення черевної стінки на екран. Хід операції лапароскопічна холецистектомія контролює команда лікарів, серед яких обов’язково присутній анестезіолог – від початку до завершення. 

Процедура триває недовго, від 20 хв до 2 год – залежно від хвороби та рівня складності. Після цього пацієнт повертається у стаціонар і вже за 3-4 години відходить від наркозу.

Виконане нашими фахівцями лапароскопічне видалення жовчного міхура має мінімальний ризик розвитку спайок у місці оперування і таких неприємних наслідків багатьох “класичних” операцій, як загноєння або запалення післяопераційних рубців. Адже невеликі отвори швидко заживають, не залишаючи після себе очевидних слідів.

Реабілітація після операції

Після проведення операції з видалення жовчного міхура для пацієнтів потрібне нетривале перебування в стаціонарі – кілька діб на території нашої кліники, залежно від складності випадку і стану пацієнта. Після повернення додому потрібно дотримуватися дієти, щоб знизити навантаження на травну систему, уникаючи жирного, гострого та копченого в післяопераційний період. 

В будь-якому випадку, з вами буде на зв’язку координатор хірургії, який запланує вам візит в клініку для зняття швів. Якщо виконувати всі рекомендації лікаря, вже за місяць ви повернетеся до нормального життя.

Ціна лапароскопічної холецистектомії в нашій клініці

Лапароскопічна холецистектомія у нашій клініці – доступна операція, вартість якої залежить від складності випадку та необхідності супутніх втручань та процедур. Остаточну ціну лапароскопічної холецистектомії для вашого випадку повідомить хірург після повноцінного обстеження.

Якщо вас цікавлять деталі щодо процедури операція з видалення жовчного міхура чи ціна на лапароскопічне обстеження у Львові в медичному центрі “Родина”, пишіть нам онлайн чи телефонуйте. Контакти можна знайти на сайті. 

 

Інші послуги

Лікарі

Зубачик Роман Романович

Зубачик Роман Романович

Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії, онкохірург

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Розкриття м’яких тканин 1-ої категорії складності2000.00 грн
Розкриття м’яких тканин 2-ої категорії складності3500.00 грн
Розкриття м’яких тканин 3-ої категорії складності6000.00 грн
Видалення новоутворів м’яких тканин 1-ої категорії складності3500.00 грн
Видалення новоутворів м’яких тканин 2-ої категорії складності5500.00 грн
Видалення новоутворів м’яких тканин 3-ої категорії складності9000.00 грн
Втручання при врослій нігтьовій пластинці (з пластикою тканин)2500.00 грн
Секторальне видалення нігтьової пластини750.00 грн
Перебування в палаті (1 доба)2000.00 грн
Обширне видалення новоутворів м’яких тканин14000.00 грн
Перебування в палаті (1 доба) (після складних оперативних втручань)2500.00 грн
Блефаропластика16000.00 грн
Висічення новоутвору шкіри з пластикою переміщеним клаптем (3-ї категорії складності)20000.00 грн
Хірургічне лікування хвороби Де Кервена7000.00 грн
Забір жиру (для ліпофілінгу)12000.00 грн
Перебування в палаті з подальшим амбулаторним медикаментозним супроводом3300.00 грн
Висічення новоутвору шкіри з пластикою переміщеним клаптем (1-ї категорії сколадності)10000.00 грн
Висічення новоутвору шкіри з пластикою переміщеним клаптем (2-ї категорії сколадності)15000.00 грн
Хіругічна корекція лійкоподібної деформації грудної клітки45000.00 грн
Перебування в палаті (в межах 1-го дня)900.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити