Надіслати заявку на запис

Лапароскопічна холецистектомія

Головна / Лапароскопічна холецистектомія

Утворення каменів і гострі ознаки жовчнокам’яної хвороби, поліпоз жовчного міхура та калькульозний холецистит є показаннями для операції з видалення жовчного міхура лапароскопічної холецистектомії. Це операція, яка не передбачає повноцінного хірургічного втручання, – міхур видаляють за допомогою кількох проколів у передній черевній стінці.

Холецистектомія є єдиним ефективним методом повністю позбутися захворювань жовчного міхура без очевидних ускладнень та наслідків для організму. Проведення такої операції у мережі приватних клінік “Родина” є гарантовано безпечним та результативним.

Лапароскопічна холецистектомія – основні показання 

Показання до лапароскопічної холецистектомії це жовчнокам’яна хвороба у гострій формі, за якої жовчний міхур не може повноцінно виконувати свої функції. Дуже важливо при перших серйозних ознаках цієї хвороби не займатися самолікуванням, а звернутися лікаря, адже саме він може правильно визначити симптоми, підібрати відповідне лікування та скерувати за потреби на операцію з видалення жовчного міхура.

Отже, основними показаннями для лапароскопічної холецистектомії можуть бути:

 • спадкова схильність до утворення каменів;
 • хронічний холецистит;
 • гострий калькульозний холецистит;
 • утворення поліпів у жовчному міхурі;
 • супутні захворювання, зокрема дисфункції підшлункової залози та печінки.

Водночас такий метод хірургічного втручання має деякі протипоказання, тож варто шукати інші варіанти лікування жовчнокам’яної хвороби, якщо ви маєте:

 • серцеву недостатність;
 • захворювання нирок;
 • хронічні захворювання легень;
 • миготливу аритмію.

Симптоми захворювань жовчного міхура

Про наявність каменів у жовчному міхурі – жовчнокам’яну хворобу, залежно від її стадії та форми, можуть сигналізувати різні симптоми. Спонукати вас звернутися до лікаря можуть уже перші ознаки цієї недуги – гіркота в роті і біль у правому боці під ребром. Якщо вчасно розпочати лікування, то хвороби можна позбутися за допомогою дієти та лікарських засобів. 

На пізніших стадіях хвороби можуть виникати такі симптоми:

 • гострий біль у верхній частині живота та правому підребер’ї (печінкова колька);
 • здуття і важкість у животі;
 • відлуння больових відчуттів у праве плече та всю праву руку.

Ці та інші ознаки, які свідчать про розвиток жовчнокам’яної хвороби, можуть свідчити про запалення стінок жовчного міхура у гострій або хронічній формах. Якщо вчасно не звернутися до фахівця та не вилікувати хворобу, камені можуть потрапити у протоки, що може призвести до запалення та розриву підшлункової залози. 

Коли потрібно звернутися до гастроентеролога

Уникнути хірургічного лікування захворювання жовчного міхура можна, вчасно звернувшись до терапевта або гастроентеролога. Інколи камені у міхурі можуть ніяк не виявляти себе, не приносячи на перших стадіях жодного дискомфорту, тому дуже важливо регулярно проходити УЗД-діагностику з превентивною метою. Якщо ж у вас уже виражені такі симптоми жовчнокам’яного захворювання, обов’язково потрібна консультація фахівця:

 • біль під правим ребром, який може поширюватися у праву лопатку та плече;
 • загострення больових відчуттів після вживання жирної та смаженої їжі;
 • підвищена температура;
 • гіркота і металічний присмак у роті;
 • нудота і блювота;
 • здуття і розлади травлення.

Для того, щоб позбутися цих симптомів, якщо лікування не дає результатів, гастроентеролог може дати скерування для лапароскопічної операції.

Основні переваги лапароскопії

Лапароскопічна холецистектомія це малоінвазивна процедура, яка забезпечує швидке та ефективне лікування захворювання жовчного міхура. Ця операція має безліч переваг для вашого здоров’я:

 • низький травматизм через відсутність повноцінних післяопераційних швів;
 • швидке відновлення після операції;
 • відсутність естетичного впливу після невеликих надрізів на передній черевній стінці невеликі ранки практично повністю заживають;
 • висока точність та ефективність;
 • відсутність побічних ефектів;
 • відсутність протипоказань за віком.

Чи не головним плюсом такої операції є те, що під час неї використовується сучасна високоточна техніка (лапароскоп), яка дає змогу видалити сам міхур, залишивши протоки, якими жовч і надалі надходить у дванадцятипалу кишку. Тобто звичні функції організму не порушуються і пацієнт долі може вести нормальне життя без жодних обмежень. 

Підготовка до холецистектомії

Перед проведенням холецистектомії в клініці “Родина” пацієнт отримує скерування на додаткову діагностику та проведення аналізів для встановлення загального стану організму та визначення можливих протипоказань. Найчастіше перед операцією потрібні:

Особливої підготовки перед операцією не потрібно проводити, окрім як очистити кишківник. Крім того, операцію проводять натщесерце, а за кілька днів до неї краще обмежити вживання спиртних напоїв та шкідливої їжі.

Холецистектомія в приватній клініці “Родина”

Холецистектомія лапароскопічна у клініці “Родина” проводиться під загальним наркозом за допомогою спеціального приладу лапароскопа. Під час операції хірург заповнює черевну порожнину двоокисом вуглецю для створення там вільного простору, щоб скоротити до мінімуму зовнішні розрізи. Хірург робить три або чотири невеликі проколи черевної порожнини (завбільшки до 1 см) і за допомогою високоточної камери, розміщеної на лапароскопі, виводить зображення на екран. Сама операція триває щонайбільше дві години, після чого пацієнт повертається у стаціонар і вже за 34 години відходить від наркозу.

Виконана нашими фахівцями холецистектомія має мінімальний ризик розвитку спайок у місці оперування і таких неприємних наслідків багатьох “класичних” операцій, як загноєння або запалення післяопераційних рубців. Адже невеликі отвори швидко заживають, не залишаючи після себе очевидних слідів.

Реабілітація після операції

Після операції з видалення жовчного міхура потрібне нетривале перебування в стаціонарі від однієї до трьох діб, залежно від складності випадку і стану пацієнта. 

Після повернення додому потрібно дотримуватися дієти, щоб знизити навантаження на травну систему, уникаючи солоного, гострого та копченого. Також потрібно обмежити фізичні навантаження і багато гуляти на свіжому повітрі у помірному темпі. Орієнтовно за тиждень треба з’явитися до лікаря на огляд та для зняття швів. Якщо виконувати всі рекомендації лікаря, вже за місяці ви повернетеся до нормального життя.

Ціна лапароскопічної холецистектомії в нашій клініці

Лапароскопічна холецистектомія у нашій клініці – доступна операція, вартість якої залежить від складності випадку та необхідності або ні супутніх втручань та процедур. Ціну холецистектомії для вашого випадку повідомить хірург після повноцінного обстеження.

Інші послуги

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

Call Now Button
Графік роботи