Надіслати заявку на запис

Як лікувати остеохондроз: симптоми та профілактика

Головна / Поради / Як лікувати остеохондроз: симптоми та профілактика
Як лікувати остеохондроз: симптоми та профілактика

Згідно зі статистикою, вже після 35 років у кожної другої людини з’являються симптоми розвитку остеохондрозу, такі як болі в спині, шиї, грудях. Під впливом віку, різноманітних факторів життя негативні зміни в організмі спочатку відбуваються майже непомітно. Але згодом опорна функція хребта значно погіршується, посилюються клінічні прояви хвороби, людина починає страждати від постійного дискомфорту, щемлячого або гострого болю.

Лікування остеохондрозу, яке пропонує наша мережа медичних центрів «Родина», можливе на різних етапах хвороби. Після ретельного діагностичного обстеження, збору анамнезу, пацієнт отримує курс терапії, яка базується на індивідуальних особливостях фізичного стану. Наші лікарі дбають про здоров’я кожного підопічного, надають постійний супровід під час лікування, консультують стосовно обраних медикаментів та всіх терапевтичних заходів.

Що таке остеохондроз?

Вперше термін «остеохондроз» був запропонований в 1933 році німецьким науковцем. На той момент цією назвою було запропоновано визначати дегенеративні зміни міжхребцевого диска. Пізніше фахівці дізнались, що є випадки, коли більшої шкоди зазнають хрящові або кісткові елементи хребта. Тож остеохондроз це захворювання, яке вражає хрящові поверхні кісток, переважно у хребті, а також тазостегнові та колінні суглоби.

Остеохондроз може виникати у людини навіть у 20 років, але найбільше від цієї хвороби страждають пацієнти віком від 35-50 років. В залежності від локалізації, при остеохондрозі біль виникає в шийному, грудному відділі та в попереку. <В результаті порушення структури фіброзних кілець появляються стиснення хребта, погіршення амортизації, затиснення нервових закінчень.

Згідно з роз’ясненнями МОЗ України, остеохондроз пов’язаний з порушеннями розвитку та росту кісток, з ураженнями центрів  закостеніння і, як правило, починається ще в дитинстві та проявляється в різноманітних некротичних і дегенеративних станах. Як приклади наводяться хвороби Шейермана, Осгуда-Шляттера, Пертеса.

Причини виникнення остеохондрозу

Існує велика кількість клінічних проявів хвороби, що залежать від локалізації дегенеративних змін, ступеню порушень, індивідуального фізичного стану. Окрім генетичної схильності й вроджених аномалій, остеохондроз хребта у пацієнтів може бути викликаний наступними причинами:

  • малорухливий спосіб життя;
  • порушення гормонального фону;
  • занадто сильні фізичні навантаження;
  • вживання алкоголю в надмірних дозах;
  • хронічні захворювання (цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози);
  • вікові зміни.

Якщо ураження хребту, міжхребцевих дисків, розвивається стрімко та під час прогресування пацієнт нічого не робить, це призводить до виникнення ускладнень. Найтяжчими ускладненнями можуть бути грижа, що вражає міжхребцеві диски, та інвалідність.

Симптоми остеохондрозу

Дані ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) повідомляють, що різкий або ж постійний біль у спині є одним з найбільш розповсюджених симптомів, з яким пацієнти звертаються до лікарень за допомогою. Також біль може виникати в інших місцях, мати різні прояви, такі як:

  • інтенсивний, пекучий біль у шиї, плечових суглобах;
  • кардіальний синдром, за симптомами схожий з тахікардією, аритмією, стенокардією;
  • головні болі, нудота, важкість у голові, запаморочення;
  • безсоння або постійна сонливість;
  • поява «плівки», «мушок» перед очима;
  • ураження внутрішніх органів (серце, шлунок, нирки);
  • зниження потенції;
  • поширення болю зі спини на стегна, гомілки, ступні;
  • оніміння кінцівок та не тільки.

Локалізація болю залежить від того, яка частина хребта уражена. Окрім болісних почуттів при остеохондрозі пацієнт втрачає працездатність, в нього з’являються психологічні проблеми, погіршується настрій.

Методи лікування остеохондрозу

Як лікувати остеохондроз? Ми рекомендуємо спочатку діагностувати хворобу, визначити її локалізацію, а потім скласти терапевтичний план згідно з індивідуальними показниками пацієнта, його фізіологічним та емоційним станом. В наших медичних центрах  «Родина» на вас чекають професійні лікарі з відповідною кваліфікацією та багаторічним досвідом.

За необхідністю крім консультації вам будуть призначені аналізи, проходження обстежень (МРТ, КТ, УЗД, рентген). Завдяки оснащенню інноваційним обладнанням, пацієнти мають можливість проходити в медичному центрі «Родина» комплексну діагностику, а також відповідну терапію. Існує кілька методів лікування остеохондрозу:

  1. Медикаментозна терапія;
  2. Фізіотерапія;
  3. Лікувальна гімнастика;
  4. Ортопедичні засоби;
  5. Витягування хребта.

Профілактика остеохондрозу

Щоб запобігти ускладненню остеохондрозу, не допустити появи тяжких змін в хребті, пропонуємо при виникненні болісних симптомів звертатись до лікаря. Також рекомендуємо дотримуватись наступних порад:

  • стоячи змінюйте позу кожні 10-15 хвилин, спираючись на одну, а потім на іншу ногу;
  • по можливості не стійте на одному місці, рухайтесь;
  • коли прибираєте вдома, не нахиляйтесь дуже низько. Якщо потрібно дістатись до підлоги під столом, кріслом, диваном, встаньте на одне коліно;
  • під час миття посуду, ручного прання, ставте ногу на невисокий стільчик та змінюйте ноги, якщо доводиться стояти більше, ніж 10 хвилин;
  • щоб не допустити перенавантаження м’язів спини, коли ви підіймаєте щось з підлоги, нахиляйтесь, спираючись рукою на стіл чи стілець, зігнувши одне коліно.

І ще. Пам’ятайте, що вчасно звернутися до фахівців нашої мережі медичних центрів «Родина» – значить вберегтись від важких наслідків остеохондрозу. Вже зараз ви можете надіслати нам онлайн повідомлення, щоб отримати консультацію, записатись на найближчий візит до кваліфікованого лікаря!

Автор статті

Ханик Тарас Ярославович

Лікар-ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити