Надіслати заявку на запис

Молочниця у жінок: все про причини, симптоми та лікування

Головна / Поради / Молочниця у жінок: все про причини, симптоми та лікування
Молочниця у жінок: все про причини, симптоми та лікування

Молочниця у жінок ― це захворювання, викликане грибками сім’ї candida albicans. Згідно зі статистикою, кожна третя жінка хоча б раз у житті відчувала неприємні симптоми та проходила лікування вагінального кандидозу.

Патогенні мікроорганізми, які спричиняють молочницю, в нормі знаходяться в організмі кожної людини. Однак, якщо імунітет ослаблений, то грибки роду candida починають неконтрольовано розмножуватися. В такому випадку розвивається вагінальний кандидоз.

Багато жінок запитують, як лікувати молочницю, які симптоми молочниці, коли слід звернутися до лікаря. Варто підкреслити, що існує багато міфів про молочницю, які ми розвиваємо у статті.

Що таке молочниця?

Слід почати з того, що молочниця у жінок ― це народна назва хвороби. У медичній літературі недуга має назву вагінальний кандидоз або кандидозний вульвовагініт. Простими словами, це інфекція сечостатевої системи, спричинена умовно-патогенними грибками. Ці мікроорганізми присутні також у ротовій порожнині, носі, на поверхні шкіри тощо.

Збільшення кількості candida albicans призводить до виникнення вагінального кандидозу. Зазвичай гриби вражають лише поверхневі шари епітелію (верхній шар шкіри та слизових оболонок). У важких випадках, мікроорганізми проникають у підлягаючі тканини. Дізнатися більше можна тут

Симптоми молочниці у жінок

Одним з найраніших клінічних ознак розвитку молочниці є свербіння в області статевих залоз. Часто ці симптоми викликають особливий дискомфорт, адже заважають нормально виконувати щоденні завдання. Це пов’язано з неконтрольованим розвитком кандидозу. Кількість грибів стрімко збільшується, що призводить до пошкодження епітелію. Це свідчить про виникнення молочниці.

Ще одна ознака ― це видиме подразнення зовнішніх статевих органів, а також їх почервоніння і болючість. Коли виникає ця хвороба, ви можете відчувати біль при сечовипусканні. Ці симптоми також включають печіння. Якщо принаймні ці дві ознаки проявилися, необхідно записатися на консультацію до лікаря.

Вагінальний кандидоз це захворювання, яке супроводжується виділеннями зі статевих органів. Часто жінки плутають кандидоз з нормальними виділеннями, які спостерігають протягом всього циклу, і особливо у період овуляції (приблизно 14 днів після початку циклу).

Під час молочниці виділення мають іншу структуру: вони зовні схожі на сир, їх кількість суттєво збільшується. Зазвичай, вони не мають неприємного запаху. Але у випадку, якщо приєднуються бактерії, він може виникати.

Перелічені симптоми молочниці є найбільш очевидними показниками виникнення захворювання. До додаткових ознак кандидозу належать біль під час статевого акту. Спеціалісти рекомендують уникати сексуальної активності під час захворювання, адже це сприяє розповсюдженню молочниці на партнера.

Існує стереотип, що молочниця це захворювання, яке виникає виключно у жінок. Однак, це твердження не відповідає реальності. Насправді кандидоз зустрічається і у чоловіків. Має такі симптоми:

  • свербіння зовнішніх статевих органів;
  • почервоніння;
  • печіння;
  • білий наліт на голівці статевого члена;
  • неприємні відчуття при сечовипусканні.

Якщо у вас є хоча б одна із перелічених ознак, негайно слід звертатися до лікаря. Це може бути молочниця. Гінеколог не лише проведе лабораторну діагностику, але і призначить лікування, а також дасть рекомендації для профілактики молочниці.

Причини виникнення вагінального кандидозу

Питання, чому виникає молочниця цікавить багато людей. Причина розвитку захворювання може бути зовсім не очевидною. Ми виділили головні приводи виникнення недуги:

  1. Прийом антибіотиків ― ліки такого типу борються з бактеріями. На жаль, вони вбивають як патогенні організми, так і корисні, які є частиною імунітету люди. Пошкоджена мікрофлора на слизових оболонках не може ефективно захищати органи від молочниці. Саме тому, лікарі часто призначають вживання протигрибкових засобів під час терапії антибіотиками.
  2. Зниження імунітету ― стрес, втома, застуда, цукровий діабет тощо ослаблюють організм. В результаті молочниця може розвинутися, особливо, якщо ви вчасно не звернулися до гінеколога.
  3. Неправильне харчування ― велика кількість солодощів та білого хліба в раціоні змінює pH (водневий показник) шкіри та слизових оболонок. Як наслідок, молочниця або інші захворювання можуть вразити дерму.
  4. Гормональні зміни ― у більшості жінок кандидоз може виникати на перших тижнях вагітності. Його лікування проводить лише кваліфікований лікар гінеколог. В жодному разі лікування молочниці при вагітності не можна виконувати самостійно.
  5. Недотримання правил гігієни ― недостатнє чи надмірне очищення органів статевої системи може призвести до виникнення цього захворювання.
  6. Статевий шлях ― під час статевого акту грибкові захворювання можуть передаватися партнерам. Якщо ви помітили, що в вас є хоча б один з вищеперелічених симптомів, утримуватися від статевих контактів та пройдіть лікування в спеціаліста.

Лікування молочниці у жінок

Лікування молочниці народними методами без консультації з лікарем не лише не ефективне, але також небезпечне. Найбільша помилка більшості жінок полягає в тому, що після зникнення симптомів, вона починає вважати, що захворювання більше немає.

Молочниця у жінок: все про причини, симптоми та лікування

Однак, це не зовсім так. Деякі методи покращують зовнішню картину, але не усувають причину захворювання. Це небезпечно тим, що недуга може перетекти у хронічну форму. Її лікування надзвичайно складне і тривале.

Молочниця у період вагітності

Вагітність ― це особливий період в житті кожної жінки, який супроводжується суттєвими змінами в гормональній системі та функціонуванні організму в цілому. Захворювання характеризується тими ж симптомами, які описані вище.

Лікування кандидозу під час вагітності може здійснюватися виключно під наглядом, який здійснює лікар гінеколог. Терапія у цьому випадку проводиться з використанням особливих делікатних препаратів, які не завдають шкоди плоду.

Якщо ви чекаєте дитину і помітили, що в вас кандидоз, негайно слід звернутися до гінеколога.

Коли потрібна консультація лікаря

На консультацію до гінеколога слід записатися у випадку, якщо у вас з’явилися перші симптоми кандидозу. Не варто займатися самолікуванням або використовувати народні методи. Їхня ефективність для лікування недуги недоведена. В цьому випадку, економлячи час чи гроші, можна завдати удару власному здоров’ю.

Консультація гінеколога доступна в клініці Родина. Записатися на прийом до спеціаліста можна на сайті. Обов’язково надайте згоду на обробку персональних даних. Також ви можете залишити заявку на запис, і наші оператори зв’яжуться з вами, щоб уточнити деталі.

Профілактика вагінального кандидозу

Профілактика ― це найкращий спосіб запобігти розвитку будь-якої недуги. Для цього слід дотримуватися певних правил, які розробили спеціалісти.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни

Для того, щоб кількість candida albicans не збільшувалася, слід два рази в день очищувати зовнішні статеві органи. Проводити миття потрібно теплою водою та засобом з нейтральним pH. В його складі не повинно бути агресивних компонентів як:

  •  Sodium Lauryl Sulfate (SLS);
  • Sodium Laureth Sulfate (SLES),
  • Sodium Myreth Sulfate,
  • Sodium Coco-Sulfate, 
  • TEA-lauryl Sulfate,
  •  Ammonium Lauryl Sulfate;
  • Disodium Laureth Sulfosuccinate. 

Обирайте гелі та пінки для інтимної гігієни з такими мийними субстанціями:

  • Cocamidopropyl Betaine;
  •  Coco-Betaine;
  •  Cocamidopropyl Hydroxysultaine;
  •  Cocoamphocarboxyglycinate;
  •  Disodium Cocoamphodiacetate;
  •  Disodium Lauroamphodipropionate.

Обирайте білизну з натуральних тканин

Білизна повинна бути на 85-90 відсотків виготовлена з бавовни чи інших натуральних тканин. Вони дозволяють шкірі дихати та підтримують оптимальний рівень вологості.

Синтетика, навпаки, створює парниковий ефект. В таких умовах розмноження дріжджових грибів пришвидшується у кілька разів.

Стежте за раціоном та будьте активними

Правильне харчування допоможе запобігти виникненню величезної кількості недуг, серед яких і кандидоз. Для того, щоб підвищити природний імунітет, вживайте достатню кількість овочів, фруктів, макаронів, каш, молочних продуктів та яєць.

Виключте з раціону солодощі, газовані солодкі напої, алкоголь та фастфуд. Відмовтеся від шкідливих звичок, як, наприклад, куріння. Займайтеся спортом та проходьте принаймні шість тисяч кроків на день.

Автор статті:

Бенько Ольга Володимирівна
Кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, гінеколог

Це одна з ознак хронічної форми захворювання. У цьому випадку слід негайно проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст призначить спеціальні свічки або таблетки.

Самостійно купувати медичні препарати в аптеці та приймати їх без рекомендації гінеколога не можна.

Майже у 100% випадках хвороба потребує кваліфікованого лікування, що і здійснює спеціаліст.

Можна усунути симптоми чи їх інтенсивність. Вилікувати хворобу можна тільки з допомогою гінеколога.

До списку належить свіжі та квашені овочі, фрукти. Біла випічка, солодощі або фастфуд навпаки сприяють розвитку патогенної мікрофлори.

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити