Артропластика або ендопротезування суглобів коліна — це хірургічна операція, яку проводять для відновлення рухливості й функціональності, позбавлення пацієнта від постійних болів, попередження інвалідності. Заміна колінного суглоба на анатомічний протез є радикальним методом, що застосовується у випадках, коли консервативне лікування неефективне. Якщо ви шукаєте клініку у Львові, в якій можна зробити ендопротезування колінного суглоба на професійному рівні, з отриманням сертифікованого та надійного протеза, запрошуємо в наш медичний центр «Родина».
Операції заміни колінного суглоба виконує досвідчений й кваліфікований ортопед-травматолог. Після оперативного втручання й проходження реабілітації ви повертаєтесь до звичного життя без болю, можете навіть займатися деякими видами спорту. Заміна колінного суглоба проводиться тотальна або часткова — все залежить від складності випадку. Тривалість служби анатомічних протезів складає 15-30 років, а потім імплант (ендопротез) можна замінити. В центрі «Родина» операції з відновлення колінних суглобів виконуються малоінвазивними методиками, з застосуванням інноваційного обладнання та сертифікованих в Україні протезів під наглядом кваліфікованих спеціалістів в галузі травматології.
Заміна колінного суглоба
Якщо медикаментозне лікування, фізіопроцедури, масажі не допомагають відновити функції коліна, якщо суглоб дуже пошкоджений та не підлягає консервативним методам терапії, пропонується проведення операції ендопротезування. При відкладанні хірургічного втручання можуть виникати серйозні наслідки, серед яких:
- поява хронічного запалення кісткової тканини, органів зони малого таза;
- прогресуючий остеохондроз;
- патологія стопи;
- гонартроз іншого коліна;
- компенсаторний сколіоз;
- дистрофія м’язів ураженої ноги.
Ендопротези, які застосовуються під час ендопротезування, є надійними, високоякісними. Максимальна тривалість експлуатації штучних суглобів від провідних виробників з Європи та США, складає 15-30 років. При цьому період служби імпланту залежить від кількох факторів:
- кваліфікація хірурга;
- якість протеза;
- індивідуальні показники пацієнта (маса тіла, стан тканин коліна, супутні захворювання хребта, суглобів, через які підвищується навантаження);
- інтенсивність рухів (спосіб життя).
Після проведення операції із заміни суглоба для збільшення терміну служби колінного протеза лікар ортопед-травматолог рекомендує:
- відмовитись від надмірних фізичних навантажень;
- вести активне життя з дозованими прогулянками, заняттями гімнастикою, спортом;
- не підіймати тяжких предметів;
- не перебувати в положеннях на колінах.
Види протезування колінного суглоба
Існує кілька направлень (видів) ендопротезування:
- Часткове. Операція проводиться з заміною частини коліна. Протез встановлюється замість внутрішнього або зовнішнього виростка. Показання для такого лікування — стани колінного суглоба після травм, початковий артроз, при якому інші частини коліна не пошкоджені;
- Тотальне або повне ендопротезування. До операції по заміні колінного суглоба вдаються, якщо суглоб та значна частина великогомілкової й стегнової кісток пошкоджені. В нашому медичному центрі «Родина» повна заміна колінного суглоба відбувається малоінвазивними способами, тому щадна методика підходить для пацієнтів похилого віку, для тих, у кого є супутні захворювання;
- Онкологічне ендопротезування. Операція із заміни суглоба направлена на збереження коліна, пошкодженого внаслідок онкологічної патології. Використання лікарем інтроопераційного флюороскопічного контролю забезпечує важливу при онкологічному хірургічному втручанні точність скальпелю;
- Ревізійна операція, яка може проводитись для заміни зношеного колінного протеза чи при появі інфекційних ускладнень після операції з первинного колінного суглоба ендопротезування. Якщо на прооперованому колінному суглобі з’явились ускладнення з інфекційним запаленням, протез видаляють, виконують промивку й встановлення тимчасового імпланту — спейсеру. Після лікування інфекції колінного суглоба операція повторюється та встановлюється новий протез.
Діагностика колінного суглоба
Щоб підтвердити необхідність ендопротезування, потрібно спочатку провести діагностику коліна. Для цього можуть використовуватись різні види обстежень, у тому числі:
- візуальний огляд на пошкодження та збір анамнезу пацієнта, який ортопед травматолог проводить на первинній консультації;
- УЗД, КТ, МРТ колінного суглоба;
- лабораторні аналізи.
Якщо консультація та комплексна діагностика підтверджує необхідність ендопротезування колінного суглоба , лікар призначає день операції та необхідні додаткові обстеження та медикаменти. Зазвичай хірургічне втручання є плановим, проводиться тоді, коли психічний та фізичний стан пацієнта є задовільними.
Як проводиться ендопротезування колінного суглоба в клініці «Родина»?
В нашому медичному центрі «Родина» ендопротезування проводиться за встановленими МОЗ протоколами заміни суглоба й включає всі необхідні етапи:
- підготовка до операції;
- малоінвазивне хірургічне втручання;
- реабілітація на базі клініки.
Під час підготовки до операції виконуються необхідні діагностичні заходи, інструментальні та лабораторні обстеження. Для створення проєкту протезу використовуються дані МРТ та спеціальна програма з 3D моделювання. Ще перед операцією важливо правильно виконати планування осей обох кінцівок, чітко їх прорахувати. Від цього залежатиме хід та успіх хірургічного втручання.
Особливості операції
В ході хірургічного втручання застосовуються провідні малоінвазивні методики, тому період реабілітації значно скорочується. Час операції від 45 хвилин до 3-х годин. В залежності від індивідуального стану, наркоз обирається загальний або епідуральний — коли пацієнт перебуває у свідомості, але не відчуває нічого в нижній частині тіла. При тотальному ендопротезуванні етапи операції наступні:
- введення анестезії/наркозу;
- надріз на коліні;
- зміщення колінної чашечки;
- видалення пошкоджених хрящів та кісткових тканин;
- установка протезу стегнової кістки;
- заміна верхньої частини великогомілкової кістки з вживленням плаского імпланту та поліетиленової вкладки, що замінює хрящ;
- фіксація компонентів протезу;
- перевірка рухливості відновленого коліна;
- ушивання.
Після операції на колінний суглоб перебування в стаціонарі складає кілька тижнів. Протягом цього часу пацієнт отримує антибіотикотерапію, інші медичні препарати, які перешкоджають ризику появи ускладнень, пришвидшують відновлення організму після хірургічного втручання. Також на базі нашого медичного центру пацієнт проходить фізіопроцедури, отримує необхідні заходи, які входять в курс реабілітаційної програми.
Показання для проведення ендопротезування колінного суглоба
Ендопротезування показано при наявності таких симптомів та станів:
- ревматоїдний артрит;
- хвороба Бехтерева;
- червоний вовчак;
- остеоартроз;
- травми різної етіології;
- втрата можливості рухатись;
- постійні сильні болі, які не вщухають з прийомом медичних препаратів;
- серйозне обмеження функціональності колінного суглоба.
Після консультації лікар встановлює необхідність операції, визначає вид ендопротезування (частковий або тотальний), скеровує на діагностику.
Протипоказання
Операція на коліні є серйозним хірургічним втручанням. Існують випадки, коли ендопротезування колінного суглоба протипоказано:
- серцево-судинна недостатність;
- загострення хронічних хвороб;
- пізні стадії онкологічних хвороб;
- туберкульоз;
- остеомієліт (інфекції кісток та м’яких тканин);
- анкілоз коліна з атрофією м’язів.
Також операція не проводиться, якщо у пацієнта інфекційні захворювання, лихоманка, тяжкі стани. Спочатку потрібно нормалізувати здоров’я, закінчити курс антибіотиків, препаратів з антикоагулянтними властивостями. Потім ви можете звертатись до нас та готуватись до малоінвазивного ендопротезування.
Реабілітація після операції: що треба знати
Після операції по заміні колінних суглобів потрібно пройти кілька етапів реабілітації. Перший етап пацієнт проходить в медичному центрі. Після кількох днів його переводять на амбулаторне лікування. Перші 4 тижні після ендопротезування при ходьбі слід використовувати милиці, пізніше — спеціальну тростину. Щоб організм швидше адаптувався до протеза, рекомендується дотримуватись наступних порад лікарів:
- уникати різких рухів з перенавантаженнями;
- не робити скручуючи рухи;
- виключити махові рухи ногою.
Фізичні навантаження потрібні дозовані. Для відновлення хорошого фізичного стану пацієнту необхідно приблизно 6 місяців. При цьому реабілітаційні заходи розпочинають вже на 3-4 день після операції. Лікар призначає щадний руховий режим для ранньої активації пацієнта:
- напруження чотириглавого м’яза стегна;
- залучення кінцівки в прооперованому колінному суглобі;
- розробка задніх та передніх стегнових м’язів;
- згинання/розгинання коліна.
Заходи проводять під контролем спеціаліста. Для запобігання травмування тканин пацієнт повинен чітко дотримуватись всіх вказівок лікаря щодо реабілітаційних вправ. До передових відновлювальних методик належать:
- ударно-хвильова терапія;
- декомпресійна терапія;
- тракційна терапія;
- фізіотерапія;
- механотерапія.
Застосування таких засобів сприяє наступним ефектам:
- суттєве покращення стану м’язів;
- пришвидшення відновлення рухів в прооперованому суглобі;
- пришвидшення терміну повного відновлення тканин та організму в цілому;
- покращення кровообігу, мікроциркуляції;
- зниження ризиків появи післяопераційних ускладнень.
Щоб штучний суглоб прослужив довше, лікарі рекомендують не набирати зайвої ваги, збалансовано харчуватися, вести активний й одночасно щадний для коліна спосіб життя. Також слід уникати фізичних перенавантажень, стрибків на прооперованій нозі. Можна займатись плаванням, спортивною ходьбою, гімнастикою.
Ціни на ендопротезування колінного суглоба в нашій клініці
Вартість операції ви можете дізнатись після консультації. Ціни, вказані на сайті нашого медичного центру «Родина» є приблизними, тому що в кожному окремому випадку ціна операції може змінюватись в залежності від індивідуального стану пацієнта, складності хірургічного втручання, ціни протеза, додаткових послуг. Від того, скільки буде коштувати протез, сильно залежить рівень вартості ендопротезування. Додаткові витрати приходяться на спеціалізовані медичні препарати.
В кожному випадку ми запропонуємо вам оптимальну вартість малоінвазивного ендопротезування колінного суглоба. Також вам не потрібно буде шукати іншу клініку, щоб пройти підготовку до оперативного втручання та всі періоди реабілітації. Наші лікарі — це професіонали з великим досвідом. Обладнання, яке використовується під час ендопротезування, відрізняється високою якістю, відповідає всім нормам та сучасним стандартам. Телефонуйте, щоб отримати консультацію та домовитись про прийом ортопеда травматолога найближчим часом.
Інші послуги
Вид послуги | Ціна (грн) |
Ендопротезування колінного суглобу 1-ої категорії складності (без вартості імпланту) | 45000.00 грн |
Ендопротезування колінного суглобу 3-ої категорії складності (без вартості імпланту) | 53000.00 грн |
Ендопротезування кульшового суглобу 1-ої категорії складності (без вартості імпланту) | 44000.00 грн |
Ендопротезування кульшового суглобу 3-ої категорії складності (без вартості імпланту) | 52000.00 грн |
Залишити коментар