Надіслати заявку на запис

Нейросонографія немовлят

Головна / Нейросонографія немовлят
нейросонографія

Нейросонографія ( НСГ) ― це метод розділ ультразвукової діагностики, який досліджує головний мозок у новонароджених. Іншими словами, це УЗД головного мозку дитини. Ця процедура абсолютно безпечна, та може виконуватися неодноразово без жодного дискомфорту для дитини. Вона дозволяє оцінити структуру мозку, стан лікворних шляхів та виявити різні патології (крововиливи та ішемічні зміни, вроджені аномалії розвитку та інше). Нейросонографія дає змогу визначити морфологічні основи неврологічних розладів, що з’являються в перинатальному періоді.

Що можна виявити за допомогою нейросонографії?

  • вроджені аномалії розвитку новонародженого;
  • кісти чи пухлини головного мозку;
  • крововиливи, гематоми або набряки;
  • гідроцефалію – розширення шлуночків головного мозку та накопичення в них рідини;
  • гіпертензійний синдром та ін.

Коли потрібна нейросонографія новонароджених?

Нейросонографія проводиться до досягнення дитиною дванадцяти місяців. Ця процедура ультразвукового дослідження рекомендована кожному новонародженому для виявлення патологій головного мозку, однак через нестачу обладнання її рідко проводять у пологових будинках.

Показаннями до виконання УЗД головного мозку малюка є:

  • народження дитини раніше встановленого лікарем терміну (недоношеність);
  • низька вага тіла;
  • нестандартна будова черепа;
  • порушення функцій центральної нервової системи;
  • внутрішньоутробна гіпоксія;
  • травми під час вагітності чи пологів;
  • довготривалі або занадто стрімкі пологи;
  • вади розвитку та інше.

Детальні показання для сонографії головного мозку можна дізнатися у педіатра чи неонатолога.

УЗД необхідне для раннього виявлення структурних змін в органах, розташованих в черепі у дітей. Своєчасна діагностика багатьох патологічних станів значно розширює можливості їх своєчасної корекції з мінімальними наслідками для маленького пацієнта.

Переваги проведення нейросонографії

Нейросонографія у новонароджених ― це, насамперед, безпечний метод дослідження. Дитина до 1 року не отримує опромінення, тому нейросонографію можна робити необхідну кількість разів залежно від рекомендацій лікаря.
Проведення УЗД мозку дитини це також абсолютно безболісний метод дослідження, який можна виконувати навіть у той час, коли дитина спить. Процедура займає не більше 15 хвилин, що дуже зручно у випадку немовлят.

Окрім того, що нейросонографія не шкідливий для організму людини метод обстеження, вона ще й дозволяє надзвичайно точно оцінити стан нервової системи малюка. Деякі лікарі рекомендують всім батькам проводити ультразвукове дослідження мозку новонародженого для профілактики та раннього виявлення патологічних змін. Це пов’язано з тим, що деякі симптоми пошкодження мозку з’являються через рік, і ви можете помітити це лише за допомогою раннього УЗД.

Якщо необхідно повторне обстеження, процедура проводиться через будь-який інтервал часу та необмежену кількість разів, оскільки вона не впливає на загальний стан здоров’я та самопочуття маленького пацієнта.

Підготовка до процедури

Для проведення нейросонографії спеціальна підготовка не потрібна – головне, щоб дитина не була голодною і спраглою. Якщо малюк заснув, його не потрібно будити, оскільки це сприятиме нерухомості голови під час процедури.

Розшифрування результатів нейросонографії

Важливо, щоб розшифрування даних після обстеження проводив фахівець, оскільки це досить складне дослідження. У висновку лікар має описати візуалізацію борозен та звивин, стан шлуночків, вигляд мозочкового намету та мозкових структур, стан мозкового серпа та судинних пучків, відсутність чи наявність новоутворень.

Також варто розуміти, що в перший рік життя дитини під час нейросонографії часто виявляються відхилення. Не варто панікувати, оскільки до 12 місяців зазвичай всі показники повертаються до норми. Зазвичай виявлені відхилення не є ознакою серйозних захворювань, а лише свідчать про необхідність подальшого спостереження.

Як проходить нейросонографія?

УЗД мозку проводиться після попереднього запису візиту у медичний центр. Процедура не вимагає спеціальної підготовки.

УЗД проходить у кабінеті сонографії. Лікар наносить спеціальний провідниковий гель на ділянку тім’ячка у дітей і розповсюджує його по шкірі за допомогою портативного датчика. Останній продукує ультразвуки, які проходять крізь тканини і відбиваються від них. Ці сигнали також вловлюються датчиком. На монітор виводиться зображення, яке дозволяє провести оцінку стану головного мозку.

УЗД займає близько п’ятнадцяти хвилин. По закінчення процесу, лікар читає результати і може поставити діагноз або скерувати на додаткові обстеження. Ціна на УЗД мозку дитини у нашому медичному центрі доступна, а процедура проходить без жодного дикомфорту для дитини. Клініка Родина забезпечить всі умови для зручного перебування матері та дитини під час проходження всіх обстежень.

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Нейросонографія750.00 грн
Пакет “Здоровий малюк 1-й місяць” Консультація сімейного лікаря/педіатра у віці 1 міс. УЗД кульшових суглобів (у дітей) Нейросонографія1770.00 грн
Пакет “Здоровий малюк 3-й місяць” (розширений) Консультація дитячого невролога Консультація дитячого ортопеда Консультація сімейного лікаря/педіатра УЗД органів черевної порожнини УЗД кульшових суглобів (у дітей) Нейросонографія3500.00 грн
Пакет “Здоровий малюк 3-й місяць” Консультація дитячого невролога Консультація сімейного лікаря/педіатра УЗД кульшових суглобів (у дітей) Нейросонографія2400.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити