Надіслати заявку на запис

МРТ простати

Головна / МРТ простати
mrt prostaty 2

МРТ простати – це високоточний діагностичний метод, який допомагає зробити оцінку стану простати. Принцип роботи магнітно-резонансної томографії полягає у створенні деталізованих зображень простати, які дають змогу ретельно дослідити структуру залози та оточуючих тканин. МРТ простати є неінвазивною та безболісною процедурою, що робить обстеження абсолютно комфортним. Дізнайтеся детальніше про особливості цієї процедури.

Що таке МРТ простати і для чого його робити?

Передміхурова залоза відіграє важливу функцію у чоловічій репродуктивній системі, тому ігнорувати певний дискомфорт чи неприємні відчуття не можна. Зокрема рак простати або рак передміхурової залози є однією з найбільш поширених онкологічних хвороб серед чоловіків, яка може протікати безсимптомно. Отже, обстеження простати за допомогою МРТ необхідне для того, щоб запобігти розвитку різних новоутворень та інших захворювань переміхурової залози.

Покази для МРТ простати

Лікарі можуть призначити зробити МРТ простати, у випадку, якщо пацієнт має такі скарги і є відповідні покази:

  • біль або печіння при сечовипусканні;
  • відчуття неповного спорожнення сечі після походу в туалет або часті позиви до сечовипускання;
  • неприємні відчуття під час та після статевого акту;
  • кров’янисті виділення під час сечовипускання або еякуляції;
  • біль у животі незрозумілого походження;
  • дискомфорт у промежині;
  • абсцес простати;
  • простатит;
  • запалення та інфекційні хвороби;
  • підозра на наявність пухлин та інших злоякісних або доброякісних новоутворень;
  • інші відхилення, що виявлені під час ректального огляду;
  • для профілактики раку простати, зокрема для моніторингу рецидивів;
  • регулярно досліджується простата з МРТ, якщо пацієнту 60 і більше років;
  • профілактичне обстеження для контролю ефективності лікування;
  • профілактичне обстеження перед хірургічним втручанням.

Протипокази

Окрім того, що магнітно-резонансна томографія є високоефективним методом діагностики, вона ще й є абсолютно безпечною. Томограф сканує тіло за допомогою магнітного поля та радіохвиль, тож рентгенівське випромінювання та шкідливий вплив на організм відсутні, що дозволяє виконувати процедуру обстеження МРТ багаторазово. Однак для уникнення спотворення результатів дослідження існують такі протипокази:

  • обов’язковою умовою є відсутність усіх металевих та електронних предметів на тілі та конструкцій всередині тіла, а також поряд з томографом;
  • протези, імпланти, слухові апарати, кардіостимулятори, нейростимулятори теж негативно впливають на магнітне поле обладнання, внаслідок чого знімки виходять неякісними та неточними;
  • хворі на епілепсію, клаустрофобію або люди з неконтрольованими рухами ускладнюють процедуру проведення МРТ, тож може бути застосоване заспокійливе або навіть седація;
  • введення контрастної речовини, що іноді застосовується для кращої візуалізації тканин простати, може бути протипоказано людям із захворюваннями нирок, серця та алергією на контрастну речовину;
  • габарити томографа не дозволяють розмістити на столі пацієнта з вагою більше 130 кілограм.

Переваги МРТ простати

Порівнюючи МРТ з іншими діагностичними методами, можна виокремити такі переваги:

  • неінвазивність процедури, тобто немає потреби втручатися хірургічно;
  • пошарові деталізовані знімки допомагають поставити точний діагноз;
  • відсутність рентгенівського випромінювання;
  • можливість регулярних профілактичних обстежень;
  • можливість виявлення раку у передміхуровій залозі на ранніх стадіях.

Як підготуватися до МРТ простати

Перед процедурою дослідження передміхурової залози важливо повідомити лікаря про наявність будь-яких хвороб, побічних реакцій, непереносимостей, алергій, адже здебільшого МРТ простати проводиться з контрастом. МРТ простати з контрастом передбачає введення спеціальної речовини внутрішньовенно, що підсилює видимість певних органів та особливо призначається при онкологічних захворюваннях. Іноді додатково пацієнт повинен здати аналіз крові для того, щоб впевнитись, що контраст не є протипоказаний.

Що стосується обмежень, то за кілька днів до процедури уникайте важкої їжі, що провокує газоутворення, а для профілактики можна приймати препарати, що знижують такий ризик. За 5 годин до проведення МРТ простати потрібно утриматися від їжі взагалі, а перед сеансом зробити клізму.
Також рекомендується утриматися від сім’явиверження за 3 дні до процедури.

Як проводять МРТ простати

Загалом процедура МРТ простати займає від 30 до 60 хвилин і складається з таких дій:

  1. Підготовка до процедури. Пацієнт знімає верхній одяг та залишає телефони, годинники, аксесуари та інші різні металеві та електронні предмети подалі від апарату МРТ. Після цього пацієнт лягає на стіл томографа.
    МРТ можливе як без участі контрастної речовини, так і з нею, а також з використанням ендоректальної котушки. Яким чином буде відбуватися обстеження визначає лікар залежно від особливостей організму пацієнта, і відповідно до цього відбувається попередня підготовка.
    Якщо МРТ передміхурової залози з контрастом, тоді пацієнту вводять спеціальну речовину у вену через катетер. У випадку, якщо застосовується котушка, то дослідження проводиться безпосередньо через пряму кишку. В такий спосіб котушка знаходиться дуже близько до передміхурової залози та створює додаткове магнітне поле, тому вона дозволяє краще оцінити стан простати та прилеглих тканин.
  2. Положення тіла. Під час МРТ пацієнт повинен лежати нерухомо, тож для кращої фіксації можуть бути застосовані ремені.
  3. Процес скринінгу. Стіл з пацієнтом поступово переміщується всередину тунелю томографа. За допомогою магнітного поля відбувається сканування досліджуваних органів. Кільце томографа швидко обертається та створює пошарові зображення.

Як проходить МРТ простати

Скринінг проходить в спеціально-відведеній кімнаті з томографом, а лікарі контролюють процес у сусідньому приміщенні та спостерігають за зробленими знімками на комп’ютері.

Томографія передміхурової залози є безболісною процедурою, однак під час введення контрастної речовини чи при застосуванні ендоректальної котушки пацієнт може відчувати незначний дискомфорт. Також томограф в процесі роботи видає гучні звуки, але можна скористатися берушами. В разі виникнення болісних відчуттів, панічних атак та інших симптомів, пацієнт має кнопку екстреного зв’язку з лікарями.

Після закінчення процедури катетер або котушку вилучають, а пацієнт очікує на результати дослідження.

Результати магнітно-резонансного обстеження простати

Зроблені знімки у високій роздільній здатності аналізує лікар та готує діагностичний висновок. Результати можуть бути записані на диск, а також їх можна відправити електронною поштою пацієнту.

МРТ передміхурової залози є відмінним методом обстеження, який практично виключає помилкові результати та допомагає виявити різні патологічні зміни у чоловіків, тож регулярне обстеження за допомогою діагностики МРТ є профілактичною мірою, яка не завадить кожному чоловікові для збереження здоров’я та вчасного виявлення можливих проблем.

Ціни на послуги

У медичному центрі “Родина” ви зможете повноцінно оцінити стан вашого здоров’я за найсучаснішими діагностичними технологіями. Тут можна зробити не лише МРТ простати за конкурентоспроможною ціною, але й інші діагностичні послуги для вас та вашої родини.

Завітайте до нашого багатопрофільного діагностичного центру “Родина”, адже саме в здоровому тілі здоровий дух.

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Мультипараметрична МРТ простати з контрасним підсиленням4600 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити