Через сидячий спосіб життя або, навпаки, надмірне фізичне навантаження, багато людей абсолютно різного віку скаржаться на постійний біль у поперековому відділі хребта. Часто причиною появи болю в спині також є остеохондроз, дегенеративно-дистрофічні захворювання поперекового відділу хребта, здавлювання спинномозкових корінців при грижі міжхребцевих дисків, травми та запалення м’язів. Якщо ігнорувати біль, він може стати причиною розвитку важких захворювань не лише хребта, а й організму в цілому та призвести до інвалідності.
Своєчасне виявлення дегенеративно-дистрофічних, запальних та інших патологічних процесів або пухлини у попереку, гарантує збереження здоров’я хребта та всього організму. Ефективним та доступним методом діагностики, а також виявлення патологічних змін в області хребта або у тканинах хребетного стовпа, на початкових етапах їхнього розвитку є саме МРТ поперекового відділу хребта. Записатися на МРТ поперекового відділу хребта у Львові, ціна якого включає саму процедуру та формування висновку досвідченими лікарями, для постановки діагнозу та призначення необхідного лікування, можна у мережі медичних центрів “Родина”.
Що показує МРТ поперекового відділу хребта
МРТ попереково-крижового відділу хребта – це неінвазивний метод діагностики нижньої частини хребта за допомогою магнітно-резонансного томографа для отримання детальних тривимірних знімків поперекового відділу хребта. А що показує МРТ поперекового відділу хребта? Магнітно-резонансна томографія попереково-крижового відділу дозволяє виявити:
- протрузії та зміщення дисків;
- запалення суглобів та міжхребцевих дисків;
- грижі;
- доброякісні або злоякісні пухлини та метастази;
- защемлення нервових закінчень.
Показання для МРТ попереково-крижового відділу хребта
Основними показаннями для того, щоб зробити МРТ попереково-крижового відділу хребта є:
- гострий біль у попереку та оніміння нижніх кінцівках;
- міжхребцеві грижі;
- деформації хребтового каналу;
- дегенеративні процеси, зокрема остеохондроз поперекового відділу;
- стеноз, а саме звуження хребетного каналу;
- новоутворення на хребцях або у ділянці спинного мозку;
- підозра на розсіяний склероз;
- кістозні порожнини у спинному мозку;
- запальні процеси спинного мозку;
- аномалії розвитку та деформації хребетного стовпа, наприклад, спондилолістез.
Також лікарі часто призначають зробити МРТ поперекового відділу хребта перед проведенням хірургічних операцій на спині та для післяопераційного контролю стану хребта.
Протипоказання.
Протипоказаннями до проведення МРТ поперекового відділу хребта є:
- страх перед закритим простором – клаустрофобія;
- металеві протези, хірургічні кліпси на судинах, кардіостимулятор;
- неможливість пацієнта зберігати нерухомість тіла під час процедури;
- перший триместр вагітності;
- індивідуальна непереносимість контрастної речовини.
Наявність у пацієнта інших протипоказань до проведення МРТ крижового відділу хребта варто обговорити на консультації з фахівцем.
Підготовка до МРТ поперекового відділу хребта
Процедура МРТ попереково-крижового відділу хребта не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки. Головне, як і перед будь-якою іншою магнітно-резонансною томографією, слід зняти та залишити усі металеві предмети та мобільний телефон за межами кабінету. Якщо МРТ крижово-поперекового відділу проводиться з введенням контрастної речовини, за 4-5 годин до сканування слід відмовитися від їжі.
Як проходить МРТ попереку
Для проведення МРТ дослідження попереково-крижового відділу пацієнт займає зручне положення на спеціальному столі-платформі, а голова, руки та груди фіксуються за допомогою спеціального пристрою. У процесі роботи томографа, стіл-платформа рухається у напрямку сканера, магнітне поле якого взаємодіє з водневими ядрами, які містяться у тканинах тіла людини. Під час проведення МРТ попереку пацієнт повинен зберігати абсолютну нерухомість тіла, для максимальної чіткості знімків.
Процедура МРТ попереку є абсолютно безболісною, безпечною та здійснюється під наглядом лікаря, а за потреби – дозволяється присутність когось із близьких.
Скільки часу триває МРТ поперекового відділу хребта?
Залежно від типу протоколу дослідження попереково-крижового відділу, діагностика триває по-різному. Так, стандартна процедура МРТ (без контрастування) триває близько 20 хвилин, а час дослідження з контрастним посиленням у середньому займає 30-40 хвилин.
МРТ попереково-крижового відділу хребта з контрастом
У деяких випадках поперековий відділ хребта потребує МРТ діагностики з контрастом. Основними показаннями для проведення МРТ з введенням контрастно речовини є:
- доброякісні або злоякісні пухлини у спинному мозку;
- підозра на розсіяний склероз;
- моніторинг динаміки стану тканин хребта після видалення міжхребцевих гриж або проведення операцій на спинному мозку.
Для цього пацієнту внутрішньовенно вводиться спеціальний барвник, який накопичується у тканинах і дозволяє відрізнити доброякісне новоутворення від злоякісної пухлини, визначити її локалізацію, розмір та стадію розвитку.
Результати МРТ
Розшифрування результатів обстеження МРТ попереково-крижового відділу хребта виконує досвідчений лікар променевої діагностики. Вони видаються пацієнту у вигляді знімків, розшифрування, висновку та цифрового запису дослідження протягом 1 години або на наступний день.
Переваги проведення МРТ крижового відділу хребта в медичному центрі Родина у Львові
Пройти МРТ попереково-крижового відділу хребта у мережі медичних центрів “Родина” необхідно тому, що у нас:
- для діагностики використовується сучасний магнітно-резонансний томограф Siemens Magnetom Aera 1.5T;
- розшифрування отриманих знімків та формулювання висновку здійснюють кваліфіковані лікарі-радіологи з великим досвідом роботи;
- максимальна точність діагностики та доступна вартість МРТ поперекового відділу хребта;
- записатись на обстеження можна як онлайн або за номером телефону, так і відвідавши один з медичних центрів мережі.
МРТ поперекового відділу хребта – ціна в медичному центрі Родина
Актуальна ціна МРТ поперекового відділу хребта у медичному центрі “Родина” вказана у прайс-листі. Ціна процедури включає саме МРТ обстеження та розшифрування результатів лікарем з наданням відповідного висновку. Зазвичай вартість МРТ поперекового відділу з контрастом приблизно у 2 рази вища за ціну стандартної процедури. Для того, щоб обрати дату, час та записатися на обстеження, натискайте кнопку “Передзвонити” чи “Записатись” і наші менеджери зв’яжуться з вами для погодження зручної для вас дати та часу.
Інші послуги
Лікарі
Панасюк Галина Євгенівна
Лікар-радіолог першої кваліфікаційної категорії
Сенів Соломія Ігорівна
Лікар-радіолог першої кваліфікаційної категорії
Вид послуги | Ціна (грн) |
МРТ поперекового відділу хребта | 2990.00 грн |
Залишити коментар