Надіслати заявку на запис

МРТ кульшових суглобів у Львові

Головна / МРТ кульшових суглобів у Львові

Кульшовий суглоб постійно піддається високим навантаженням і більшу частину дня знаходиться у русі. Тому не дивно, що саме на нього припадає значна частина травм і дегенеративних захворювань. МРТ кульшових суглобів є швидким, безпечним та інформативним методом діагностики патологій цієї частини тіла. Розповідаємо докладніше про таку процедуру.

Що показує МРТ кульшового суглоба?

Магнітно-резонансна томографія дозволяє оцінити структуру хряща, суглобової сумки, кісток і м’яких тканин. Вона дозволяє виявляти наступні аномалії під час обстеження кульшового суглоба:

  • дегенерацію (зношування) хряща;
  • розрив хряща, зв’язки чи сухожилля;
  • стискання нервового волокна чи кровоносних судин;
  • наявність сторонніх тіл, пухлин чи кіст;
  • пошкодження суглобової сумки;
  • розвиток запальних процесів.

Показання до проведення МРТ кульшового суглоба

Важливо пам’ятати, що магнітно-резонансна томографія кульшового суглоба призначається кваліфікованим лікарем. Він може призначити МРТ-дослідження, щоб підтвердити чи спростувати підозри про наступні патології:

  • наслідки травм;
  • вроджені зміни суглобів, кісток чи м’яких тканин;
  • остеопороз;
  • дегенерацію хряща;
  • дисплазію;
  • артроз, артрит;
  • інфекційні захворювання;
  • хворобу Педжета;
  • доброякісні та онкологічні новоутворення на ранніх стадіях.

Зазвичай пацієнтам радять зробити МРТ при тупих і ниючих болях в області кульшового суглоба чи у зоні стегна. Хірург також може призначити обстеження, щоб оцінити результати операції та проконтролювати процес реабілітації.

МРТ кульшового суглоба з контрастом

При підозрі на наявність новоутворень чи захворювання судин лікар може призначити введення контрастної речовини. МРТ з контрастом дозволяє «підсвітити» на знімку кровоносні судини, пухлини та кісти. Це робить дослідження інформативнішим і допомагає уточнити діагноз.

Для проведення МРТ кульшового суглоба з контрастуванням використовується барвник на основі гадолінію. Він ефективно реагує з магнітним полем, порівняно легко переноситься організмом і повністю виводиться протягом доби. Але в окремих пацієнтів гадоліній може викликати нудоту та блювання, тому бажано відмовитися від приймання їжі за 4–5 годин до обстеження суглоба з контрастом.

Протипоказання до проведення процедури

Абсолютним протипоказанням буде наявність металевих предметів у тілі чи на тілі пацієнта. Неможливо зробити МРТ кульшового суглоба при травмах з проникненням металевих уламків. Процедуру не проводять через різноманітні імпланти — кардіостимулятори, слухові апарати, інсулінові помпи тощо. Але важливо пам’ятати, що існує медична техніка, сумісна з магнітним полем — тому перед обстеженням необхідно проконсультуватися з лікарем, показавши йому документацію на ці пристрої.

До протипоказань МРТ кульшового суглоба також належать вагітність і лактація. Якщо пацієнт страждає на клаустрофобію чи важкі психічні розлади, процедуру можуть виконувати під седативними препаратами чи навіть під загальним наркозом. Протипоказання МРТ з контрастом — індивідуальна непереносимість препаратів гадолінію.

Як відбувається підготовка до МРТ кульшових суглобів?

Все що вам потрібно — взяти в лікаря направлення та дотримуватися його рекомендацій. Специфічної підготовки до МРТ немає — вам необхідно лише зняти з себе всі металеві предмети та спробувати розслабитися, щоб уникнути мимовільних рухів. Бажано також відмовитися від їжі за кілька годин, а за день не вживати продуктів, які провокують газоутворення.

Перед проведенням МРТ кульшового суглоба необхідно повідомити спеціалісту про наявність клаустрофобії, психічних розладів чи бронхіальної астми. Перед введенням контрасту також слід зробити тест, щоб перевірити наявність алергічних реакцій чи індивідуальної непереносимості.

Як проходить МРТ кульшових суглобів?

Дослідження кульшового суглоба в нашій клініці проводиться в апараті закритого типу. Це довга циліндрична трубка, навколо якої обертається кільце з потужними електромагнітами. Все що вам потрібно — лягти на стіл, прийняти рекомендоване лікарем положення та розслабитися й намагатися не рухатися.

МРТ кульшового суглоба — абсолютно безболісна та безпечна процедура, в якій не використовується рентгенівське випромінювання. У зоні впливу магнітного поля ви можете відчувати легке тепло й поколювання. Апарат також видає доволі гучні звуки під час обстеження МРТ, але більшість пацієнтів швидко звикає до них. Загальна тривалість обстеження — від 10 до 30 хвилин.

Результати МРТ кульшового суглоба

Терміни надання послуги залежать від складності завдання та поточної завантаженості клініки. Зазвичай результати МРТ надаються протягом 1–2 годин, але в окремих випадках вони можуть передаватися пацієнту наступного робочого дня. Окрім знімків МРТ з пошаровими зображеннями суглоба, формуються висновки, в яких текстом описується стан органу.

Переваги МРТ кульшового суглоба в медичному центрі Родина у Львові

  1. Широкий спектр медичних послуг. Ми пропонуємо МРТ кульшових суглобів у Львові, а також обстеження хребта, головного мозку та інших органів.
  2. Висока кваліфікація лікарів. Точна розшифровка знімків, швидке формування діагнозу, вибір оптимальної схеми лікування.
  3. Зручне обслуговування. Записавшись заздалегідь, ви можете пройти всі необхідні обстеження з мінімальними витратами часу й сил.
  4. Вигідна співпраця. Ми пропонуємо програму лояльності зі спеціальними умовами для постійних клієнтів і регулярно проводимо акції зі знижками на популярні послуги.

Вартість МРТ кульшових суглобів

Ціна на МРТ кульшового суглоба буде залежати від характеру процедури, попереднього діагнозу та додаткових послуг. Представлений нижче прайс-лист допоможе вам оцінити приблизну вартість послуги. Щоб уточнити ціну обстеження за допомогою МРТ, зв’яжіться з нашими спеціалістами за телефоном чи подайте заявку на запис на сайті.

Інші послуги

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
МРТ кульшових суглобів3350.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити