Надіслати заявку на запис

МРТ крижово-клубових сполучень у Львові

Головна / МРТ крижово-клубових сполучень у Львові

Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить, що близько 10% людей страждають від захворювань колінних суглобів, причому половина цих випадків припадає на остеоартроз. Звичайно, найчастіше подібні патології виникають у віці старше 60 років, але їх можуть виявити й у молодших пацієнтів. Тому МРТ колін — це дуже популярна діагностична послуга. Розповідаємо, для чого проводять це обстеження, що воно дає та як саме виконується процедура.

Для чого потрібна магнітно-резонансна томографія клубово-крижових зчленувань?

Процедура необхідна для виявлення причини симптомів і постановки діагнозу. Вона дозволяє виявити:

  • травми нижніх відділів хребта — поперекового, крижового, куприкового;
  • зміщення хребців, грижі міжхребцевих дисків, защемлення нервових корінців;
  • остеохондроз, спондильоз;
  • запалення м’яких тканин;
  • зміни структури стовбура хребта — в тому числі запальні;
  • наявність субхондрального набряку кісткового мозку;
  • стеноз вертебрального каналу;
  • наявність доброякісних та онкологічних новоутворень на ранніх стадіях;
  • остеофіти — кісткові нарости на хребцях;
  • хворобу Бехтерева та інші патології ревматичного характеру.

Показання до обстеження

Лікар призначає МРТ крижово-клубових (здухвинно-крижових) сполучень при наступних симптомах:

  • постійному болю в попереку, що може віддавати в тазову область чи стегна;
  • раптових нападах кульгавості;
  • відчутті «хрускоту» у нижній частині хребта;
  • обмеженій рухомості, особливо неможливості зігнутися.

Зробити МРТ крижово-клубового сполучення також варто після ударів, травм і надмірних навантажень, які викликають тривалий біль у спині. По цю процедуру часто звертаються спортсмени та люди, що займаються важкою фізичною працею.

Протипоказання

Абсолютні протипоказання — це наявність будь-яких металевих предметів на тілі та в тілі. МРТ крижово-клубових зчленувань виконується за допомогою потужного магнітного поля, яке притягує металеві об’єкти. Якщо у вас є кардіостимулятор, слуховий імплант, інсулінова помпа чи інше медичне обладнання, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем і покажіть йому документи на ці пристрої.

Під час дослідження пацієнт повинен перебувати в нерухомому стані. Тому при клаустрофобії чи психічних порушеннях процедуру можуть проводити під седативними препаратами чи взагалі під загальним наркозом, якщо в цьому є потреба.

У першому триместрі вагітності, під час лактації та при декомпенсованій серцевій недостатності лікар приймає рішення індивідуально, оцінюючи можливі ризики та користь від правильної постановки діагнозу.

Підготовка до МРТ крижово-клубових сполучень

Процедура є абсолютно безпечною. Вона не передбачає будь-якого втручання в роботу організму та не передбачає використання рентгенівського випромінювання. Тому магнітно-резонансна томографія здухвинно-крижових сполучень не потребує специфічної підготовки. І все ж ми рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

  • за 1–2 дні відмовитися від їжі, що викликає надмірне газоутворення;
  • не приймати їжу за 4–5 годин до МРТ-обстеження;
  • обмежити пиття за годину до процедури.

Для оцінки стану кровоносних судин і виявлення новоутворень можна зробити МРТ із введенням контрастної речовини. Це безпечний барвник на основі гадолінію, який повністю виводиться з тіла пацієнта протягом доби. Але в деяких людей він може викликати нудоту, блювання та алергічні реакції. Тому перед дослідженням потрібно провести тест і дотримуватися рекомендацій лікаря щодо приймання їжі.

Як проходить МРТ крижово-клубових сполучень?

Від пацієнта потрібно мінімум зусиль. Щоб зробити МРТ здухвинно-крижових сполучень, йому потрібно лягти на стіл апарата магнітно-резонансної томографії, прийняти оптимальне положення та намагатися не рухатися, поки проходить процедура.

Дослідження абсолютно безболісне, але ви можете відчувати тепло, поколювання й легкий дискомфорт в області тазу та попереку. Варто також приготуватися до гучних звуків, які супроводжують рух магнітів і коливання потужності живлення. Але більшість пацієнтів звикають до них протягом перших хвилин.

Скільки часу триватиме МРТ клубово-крижових зчленувань?

Середня тривалість дослідження за допомогою МРТ — від 10 до 30 хвилин. Вона залежить від складності поставленого завдання, наявності попередніх діагнозів, необхідності введення контрастної речовини та кількох інших факторів. Спеціаліст заздалегідь повідомляє пацієнта про тривалість процедури. Якщо людина відчуває дискомфорт всередині апарата, вона може подати сигнал, щоб припинити обстеження.

Результати МРТ крижово-клубових сполучень

Висновки формуються протягом 1–2 години. Але при необхідності уточнення інформації чи при високому навантаженні на персонал клініки знімки можуть бути готові наступного робочого дня. Результати МРТ-дослідження крижово-клубових сполучень обов’язково необхідно показати лікарю відповідного профілю — тільки він може поставити остаточний діагноз.

Ціна на МРТ крижово-клубових сполучень?

На цій сторінці представлений прайс-лист, який допоможе вам дізнатися вартість МРТ. Наш медичний центр пропонує доступні ціни та комплексне обслуговування. Ви можете записатися заздалегідь, щоб швидко пройти всі необхідні обстеження та потрапити на консультацію до лікаря.

Ціна МРТ крижово-клубових сполучень буде залежати від кількох факторів — у тому числі необхідності введення контрасту, орієнтовної зони локалізації патології та замовлення додаткових послуг. Ви можете уточнити її, зателефонувавши нашим спеціалістам чи скориставшись функцією запису онлайн на сайті.

Інші послуги

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
МРТ крижово-клубових з’єднань2600.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити