МРТ гомілково-ступневого суглоба вважається найкращим способом дослідження патологій цієї частини тіла. Процедура дозволяє оцінити стан кісток, хрящів і м’яких тканин, виявивши найменші зміни їх структури та фізичних властивостей. Томографія гомілковостопного суглоба — популярна медична послуга. Це пов’язано з тим, що це рухоме з’єднання постійно піддається високим навантаженням і легко зміщується в результаті травм, наприклад, спортивних.
Коли потрібно проходити МРТ гомілково-ступневого суглоба?
Основним показанням для проведення процедури буде біль у нижній частині ноги — різкий, тупий, ниючий чи гострий. Вам також варто пройти МРТ, якщо ви відчуваєте обмеження рухомості стопи чи сильний дискомфорт під час ходіння. Приводом звернення для спортсменів буде суттєве зниження силових і динамічних показників.
Важливо пам’ятати, що магнітно-резонансна томографія гомілковостопного суглоба може призначатися лише кваліфікованим лікарем. Він оцінить усі можливі ризики, призначить додаткові обстеження та виділить зону проведення МРТ, щоб зробити процедуру швидкою, безпечною та результативною.
Переваги МРТ гомілковостопного суглоба
- Безпечність. Процедура МРТ не передбачає втручання в роботу організму та використання рентгенівського випромінювання. Вона майже не має протипоказань і побічних ефектів.
- Ефективність. МРТ гомілковостопного суглоба дозволяє виявляти дуже широкий спектр патологій і травм різного ступеня поширення та інтенсивності. Вона інформативніша за рентген та УЗД.
- Комфорт. Все що потрібно зробити пацієнту — зняти з себе всі металеві предмети та лежати нерухомо під час дослідження. Вплив магнітного поля може відчуватися хіба що як легке тепло й поколювання.
Показання до МРТ гомілково-ступневого суглоба
Магнітно-резонансна томографія використовується для встановлення діагнозу при наступних патологіях:
- переломах;
- дегенерації (зношуванні) суглобів;
- постійних головних болів, запаморочення та непритомності.
- розривах сухожиль;
- запаленні м’яких тканин;
- артрозі, артриті та тендиніті;
- ревматизмі та подагрі;
- дисплазії та пошкодженні навколосуглобових тканин;
- аномаліях розвитку суглоба;
- доброякісних та онкологічних новоутвореннях.
Протипоказання до МРТ гомілково-ступневого суглоба
Єдиним безумовним протипоказанням до проведення МРТ буде наявність металевих предметів у тілі чи на тілі, які не можна зняти чи видалити без шкоди для пацієнта. Процедура проводиться за допомогою магнітного томографа з силою в 1,5 тесла — в сотні тисяч разів більше за побутові електромагніти. Він притягує будь-які металеві предмети, що може нашкодити людині.
Якщо у вас є кардіостимулятор, слуховий імплант чи інсулінова помпа, перш ніж зробити МРТ гомілковостопного суглоба, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем. Дослідження також не проводять при травмах, що супроводжуються проникненням металевих уламків у м’які тканини.
Окремо слід розглядати обстеження суглоба з контрастом. Введення контрастної речовини дозволяє «підсвітити» кровоносні судини та новоутворення. Але в окремих пацієнтів може розвиватися алергія на контраст з гадолінієм, тому перед початком дослідження обов’язково проводиться локальний тест.
Як відбувається МРТ гомілково-ступневого суглоба?
Процедура проводиться в положенні лежачи з фіксацією суглоба. Протягом всього МРТ гомілковостопного суглоба пацієнту потрібно лежати нерухомо — це підвищує якість знімків і полегшує їх розшифровування. Дослідження не потребує спеціальної підготовки та не викликає сильного дискомфорту. Єдиним неприємним моментом проведення МРТ гомілковостопного суглоба можуть бути гучні звуки апарата.
Якщо лікар вважає необхідним обстеження судин, він призначає сканування з контрастуванням. Контраст вводиться внутрішньовенно — якщо ви боїтесь голок та ін’єкцій, це можна зробити під впливом седативних препаратів.
Результати обстеження
Середня тривалість МРТ гомілковостопного суглоба — близько 10–30 хвилин. На розшифровування зображення потрібно ще 1–2 години. Після цього ви можете звернутися до лікаря відповідного профілю, який поставить остаточний діагноз.
Якщо спеціалісту потрібна додаткова консультація з приводу результатів МРТ гомілково-ступневого суглоба чи він працює з підвищеним навантаженням, висновки можуть видаватися наступного робочого дня. Пацієнту обов’язково повідомляють, коли саме він може звернутися за знімками.
Де зробити МРТ гомілковостопного суглоба у Львові
Мережа клінік «Родина» проводить МРТ гомілковостопного суглоба з контрастом чи класичне дослідження за допомогою сучасного обладнання. Ми забезпечуємо комфорт і безпеку для кожного клієнта та гарантуємо надання точної інформації про стан здоров’я. Звертаючись до нас, ви також отримуєте наступні переваги:
- Доступні ціни на МРТ гомілковостопного суглоба. Знижки для постійних клієнтів та акції на популярні послуги.
- Висока кваліфікація співробітників. МРТ проводиться досвідченими спеціалістами, які регулярно проходять додаткове навчання та консультуються з профільними лікарями.
- Зручне обслуговування. Звернувшись до нас, ви можете недорого зробити МРТ гомілковостопного суглоба та пройти інші обстеження, заздалегідь вибравши зручний час для кожної процедури.
Ціна МРТ гомілковостопного суглоба у медичному центрі Родина
У таблиці нижче представлена вартість МРТ гомілковостопного суглоба та супутніх послуг. Це дозволяє вам розрахувати орієнтовні витрати на майбутні медичні обстеження. Щоб уточнити ціни на МРТ гомілково-ступневого суглоба у Львові, зателефонуйте нашим спеціалістам чи залиште заявку на консультацію на сайті.
Інші послуги
Лікарі
Панасюк Галина Євгенівна
Лікар-радіолог першої кваліфікаційної категорії
Сенів Соломія Ігорівна
Лікар-радіолог першої кваліфікаційної категорії
Вид послуги | Ціна (грн) |
МРТ гомілково-ступневого суглоба | 3550.00 грн |
Залишити коментар