Надіслати заявку на запис

МРТ динамічне обстеження гіпофіза з контрастним підсиленням

Головна / МРТ динамічне обстеження гіпофіза з контрастним підсиленням
МРТ динамічне обстеження гіпофіза з контрастним підсиленням

Гіпофіз – це залоза внутрішньої секреції головного мозку, яка розташована у гіпофізарній ямці турецького сідла, в основі клиноподібної кістки черепа. Гіпофіз належить до центральних органів ендокринної системи та проміжного мозку людини і безпосередньо відповідає за діяльність нервової системи, продукування гормонів, а також за функціонування молочних залоз, нирок та наднирників. Саме тому будь-які порушення або зміни роботи гіпофіза, відображаються на загальному стані та здоров’ї людини, а отже цей маленький орган потребує своєчасної та якісної діагностики.

Через складне розташування гіпофіза біля основи черепа та досить малі розміри і вагу, діагностика залози за допомогою рентгена або зовнішнього обстеження – абсолютно неможлива. Найефективнішим та найзручнішим методом діагностики нижніх придатків мозку є саме МРТ гіпофізу.

Що таке МРТ гіпофізу простими словами? Динамічне обстеження гіпофізу методом МРТ – це найбільш інформативний метод діагностики ділянки головного мозку, який дозволяє виявляти будь-які структурні зміни та аномалії. Для дослідження гіпофіза використовують сучасний магнітно-резонансний томограф.

Покази до МРТ гіпофіза

До основних клінічних показань МРТ гіпофізу відносять:

  • частий та гострий безпричинний головний біль;
  • збільшена пітливість, погіршення стану шкіри та нігтів;
  • порушення пам’яті;
  • погіршення зору та підвищення очного тиску;
  • порушення обміну речовин та стрімке збільшення або зменшення ваги;
  • дисфункція ерекції у чоловіків та порушення менструального циклу у жінок;
  • синдром Іценка-Кушинга;
  • вироблення надмірної кількості гормонів або гіпопітуїтаризм – дефіцит гормонів гіпофізом;
  • гіпофізарний нанізм, тобто карликовість або низькорослість.

Протипоказання до проведення МРТ гіпофізарної залози

Магнітно-резонансна томографія гіпофіза має ряд абсолютних та відносних протипоказань, про наявність яких варто попередити лікаря перед тим, як записатися на МРТ мозку і гіпофіза. До загальних протипоказань МРТ головного мозку і гіпофіза відносять:

  • наявність кардіостимулятора, кохлеарного імпланта;
  • штучні серцеві клапани, хірургічні скоби на судинах та металеві конструкції у тілі, які мають властивість намагнічуватися;
  • перший триместр вагітності.

До відносних протипоказань до проведення магнітно-резонансної томографії належать:

  • страх перед замкненим простором – клаустрофобія;
  • нездатність пацієнта зберігати нерухомий стан;
  • важкий стан або загострення захворювання;
  • судомні напади або епілепсія;
  • наявність брекетів (залежно від матеріалу самої брекет-системи);
  • порушення роботи нирок;
  • індивідуальна гіперчутливість або непереносимість гадотерової кислоти, меглюміну або іншої контрастної речовини.

Побічні ефекти від проведення МРТ гіпофіза

Сьогодні магнітно-резонансна томографія гіпофіза вважається найкращим неінвазивним та абсолютно безпечним методом 3D-візуалізації структури гіпофізної залози. Як такі побічні ефекти після МРТ гіпофіза у пацієнтів не спостерігаються. Однак, при проведенні МРТ гіпофізу з контрастом, можуть проявлятися індивідуальні алергічні реакції на компоненти контрастної речовини.

Кому призначають МРТ гіпофіза

У більшості випадків, МРТ гіпофіза призначається при підозрі на наявність аденоми гіпофіза та мікроаденоми (доброякісні або злоякісні пухлини). А оскільки томографії гіпофіза дозволяють розрізнити мікропошкодження, зробити МРТ гіпофіза варто у випадку:

  • серйозного травмування голови;
  • перенесення інсульту;
  • періодичного або стабільного гострого головного болю;
  • стрімкого погіршення зору;
  • збільшенні внутрішньоочного тиску;
  • погіршення роботи ендокринної системи.

Діагностика

Медичний центр “Родина” обладнаний сучасним магнітно-резонансним томографом Siemens Magnetom Aera 1.5T, який забезпечує високу точність передачі структури, максимальну роздільну здатність зображення та мінімальну товщину зрізів, а МРТ гіпофіза з контрастом або без проводиться під наглядом висококваліфікованих лікарів.

“Як проходить МРТ гіпофізу?” це питання, яке зазвичай цікавить усіх пацієнтів. Проходить МРТ гіпофіза у декілька послідовних етапів:

    1. Пацієнта знімає та залишає металеві речі, декоративні прикраси, слуховий змінний апарат, мобільний телефон у кімнаті для підготовки.
    2. Займає зручне горизонтальне положення на спеціальному столі-платформі.
    3. Лікар надійно фіксує тіло пацієнта за допомогою спеціальних ремінців.
    4. Поміщає платформу у спеціальний томограф відкритого чи закритого типу.
    5. Томограф зчитує коливання магнітного поля, обробляє їх та генерує чіткі знімки структури гіпофіза з різних ракурсів та відстані.

За необхідності лікар може призначити проведення МРТ з контрастом, яке дозволяє виявити мікроаденоми гіпофіза, навіть на ранніх стадіях їхнього розвитку. Для цього пацієнту вводять синхронізовано з ходом проведення МРТ контрастну речовину з чітким розрахунком дози та швидкості введення.

Підготовка до МРТ гіпофіза

Загалом, перед тим, як зробити МРТ гіпофіза, пацієнту не потрібно проходити спеціальну підготовку. Головне перед MRT діагностикою записатися на консультацію до лікаря-рентгенолога, для визначення абсолютних та відносних протипоказань до МРТ дослідження, а також чи не має у пацієнта алергії на компоненти контрастної речовини.

МРТ гіпофіза в дітей

Сучасні можливості магнітно-резонансної томографії гіпофіза дозволяють проводити діагностику як дорослим пацієнтам, так і дітям віком від 7 років, у яких немає протипоказань до процедури. Це пов’язано з тим, що проходження МРТ передбачає збереження нерухомості тіла протягом певного часу, а маленькі дітки є досить активними і їм досить важко не рухатися.

Переваги МРТ гіпофіза в медцентрі Родина

Записатися на процедуру МРТ гіпофізу в один з медичних центрів “Родина” варто тому, що у нас:

  • обстеження проводиться з використанням сучасного та якісного магнітно-резонансного томографа Siemens Magnetom Aera 1.5T;
  • розшифрування результатів МРТ гіпофізу та формулювання висновку здійснюють кваліфіковані лікарі-радіологи з великим досвідом роботи;
  • максимальна точність діагностики та доступна ціна на МРТ гіпофіза;
  • записатись на обстеження можна як онлайн або за номером телефону, так і відвідавши один з медичних центрів мережі.

Ціна на МРТ гіпофіза

Інформацію про вартість МРТ у медичному центрі “Родина” ви можете знайти нижче у прайс-листі. Ціна процедури включає обстеження та розшифрування результатів лікарем з наданням відповідного висновку. Вартість діагностики з контрастною рідиною розраховується окремо. Для того, щоб обрати дату, час та записатися на обстеження, натискайте кнопку “Передзвонити” чи “Записатись” і наші менеджери зв’яжуться з вами для погодження зручної для вас дати та часу.

Часті питання

Робити мрт гіпофіза можна за необхідності та відповідно до направлення лікаря.

Орієнтовний час проведення магнітно-резонансної томографії мозку становить від 15 до 40 хвилин, залежно від типу МРТ діагностики (з контрастом або без).

Розшифрування результатів МРТ гіпофізної залози та формулювання висновку займає орієнтовно 1 годину, а висновок лікаря можна отримати як в день діагностики, так і на наступний

МРТ гіпофіза вагітним, незалежно від терміну, проводять лише з погодженням лікарем.

При наявності у ротовій порожнині пацієнта зубних імплантів, металевих коронок та брекет-системи, перед процедурою МРТ потрібно отримати погодження лікаря-рентгенолога.

Залежно від індивідуальних показань, симптомів та результатів огляду лікаря, призначається направлення на МРТ. І попри близьке розташування гіпофіза до головного мозку, слід проводити окремі процедури.

Лікарі

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
МРТ динамічне обстеження гіпофізу з контрасним підсиленням4080.00 грн
МРТ головного мозку та динамічне обстеження гіпофізу з контрасним підсиленням6360.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити