
Якщо ліктьовий суглоб пошкоджений внаслідок травми або хвороби, відновити його функціональність та цілісність можна за допомогою надсучасного методу — артроскопії. Сьогодні в травматології та ортопедії ця малоінвазивна операція використовується як для точної діагностики, так і для результативного лікування. В мережі медичних центрів «Родина» артроскопію ліктьового суглоба професійні лікарі виконують на високому рівні, з мінімальними ушкодженнями тканин, з гарантованим позитивним ефектом.
Основні покази для проведення артроскопії ліктьового суглоба
Відновити ліктьовий суглоб за допомогою артроскопії в травматології та ортопедії пропонують при наявності відповідних показань. Основними пошкодженнями та захворюваннями ліктьового суглоба, які є показами до проведення артроскопії, вважаються:
- рецидивуючий синовіальний випіт;
- пошкодження хряща;
- вільні внутрішньосуглобові тіла;
- остеофіти;
- контрактура ліктьового суглоба;
- внутрішньосуглобова інфекція ліктьового суглоба.
Рецидивуючий синовіальний випіт
При первинних синовіїтах (ревматоїдний синовіїт) основним принципом лікування є тотальна або субтотальна синовектомія артроскопічним методом.
При реактивних або вторинних синовіїтах, що з’являються у відповідь на пошкодження хрящової тканини, при наявності внутрішньосуглобових тіл, остеофітів чи рубцевого ущільнення, основним принципом лікування є усунення перерахованих подразників капсули ліктьового суглоба з парціальною синовектомією артроскопічним методом.
Пошкодження хряща
Травматичні та дегенеративні зміни хрящової тканини виникають внаслідок переломів ліктьового суглоба або при постійних перевантаженнях (професійних, спортивних). Тактика базується на загальних принципах артроскопічного лікування пошкоджень хрящового покрову. Артроскопія ліктьового суглоба може включати:
- видалення нестабільних ділянок хряща;
- рефіксацію кістково-хрящових фрагментів;
- індукцію відновлення хрящової тканини ліктьового суглоба. Це може бути трефінація (мікрофрактурування субхондральної кістки) або абразивна хондропластика;
- пересадку хрящової тканини ліктьового суглоба.
Вільні внутрішньосуглобові тіла
Вільні тіла в ліктьовому суглобі утворюються внаслідок гострої травми (звих, перелом), хронічної мікротравматизації (спортивна та професійна діяльність) або внаслідок дегенеративних змін, яких зазнає ліктьовий суглоб. При клінічних показах (біль, блок суглобу, набряк) та діагностичній верифікації (МРТ, рентген) внутрішньосуглобових тіл вони є показом до операції з видалення артроскопічною методикою.
Остеофіти
До формування остеофітів можуть призвести дегенеративні зміни в суглобі, пов’язані з травмою, переломами або перевантаженнями ліктьового суглоба під час професійної та спортивної діяльності.
Лікування остеофітів — це артроскопічне видалення. При ізольованих остеофітах з допомогою артроскопії лікарі намагаються збільшити об’єм рухів у ліктьовому суглобі. При множинних остеофітах основна мета — покращення стану ліктьового суглоба (зменшення больового синдрому та подразнення) перед наступним збільшенням об’єму рухів.
Контрактура ліктьового суглоба
Формування рубцевого та спайкового процесу в ліктьовому суглобі обумовлено травмами та тривалою іммобілізацією. Основною метою операції є збільшення об’єму рухів та зменшення больового синдрому. Тактика лікування ліктьового суглоба полягає в артроскопічному видаленні рубцевої тканини та релізі капсули суглобу.
Внутрішньосуглобова інфекція ліктьового суглоба
Інфекційний процес в ліктьовому суглобі може бути причиною внутрішньосуглобових ін’єкцій та пункцій, артроскопії або внаслідок гематогенної дисемінації. Інфекція ліктьового суглоба є показом до ургентної артроскопічної санації суглобу.
Підготовка до операції: що потрібно знати
Якщо вам потрібна артроскопія ліктьового суглоба, перед операцією лікар проводить консультацію. Вам призначають аналізи, ЕКГ. Артроскопія виконується під анестезією — регіонарною або загальною. Вас також консультує анестезіолог. Про всі інші особливості підготовки до операції вам обов’язково повідомляють. Під час ендоскопічної процедури на ліктевому суглобі роблять мікропроколи, через які вводять артроскоп та допоміжні ендоскопічні інструменти.
Протипоказання
Протипоказаннями до проведення артроскопії можуть бути:
- інфекційне захворювання;
- лихоманка;
- тяжкий стан;
- згострення хронічної хвороби.
Реабілітація після артроскопії ліктя
Відновлення після операції триває від 14 днів до кількох місяців — все залежить від складності та індивідуальних показників пацієнта. Після того, як проведена артроскопія ліктьового суглоба, лікар призначає:
- прийом антибіотиків;
- лікувальну фізкультуру та інші фізіотерапевтичні заходи;
- прийом знеболювальних (за необхідністю).
Пару днів після операції слід утримуватись від навантажень на суглоб. Потім необхідно виконувати спеціальні вправи для розробки суглобу, скорішого повернення функціональності.
Переваги артроскопії ліктя в медичному центрі «Родина»
Ми застосовуємо артроскопію для діагностики та лікування патологій ліктьового суглоба. Основні переваги методу наступні:
- малоінвазивність хірургічного втручання;
- швидке відновлення після операції;
- косметичні шви;
- точність та ефективність;
- великі шанси збереження рухливості навіть в складних випадках.
Завдяки артроскопії наші пацієнти повертаються до звичного життя за короткі терміни. Дізнатись більше про операцію, ціни на артроскопію ліктя та записатись на попередню консультацію до лікаря ви можете у зручний час. Для цього скористуйтесь сайтом нашого медичного центру «Родина» або зателефонуйте адміністраторам.
Інші послуги
Лікарі
Вид послуги | Ціна (грн) |
Артроскопія ліктевого суглобу без врахування вартості імплантів 1-ої категорії складності | 19000.00 грн |
Артроскопія ліктевого суглобу без врахування вартості імплантів 2-ої категорії складності | 22000.00 грн |
Залишити коментар