Надіслати заявку на запис

Артроскопія гомілковостопного суглоба

Головна / Артроскопія гомілковостопного суглоба
Артроскопія_гомілковостопного_суглоба

При різноманітних травмах та хворобах гомілковостопного суглоба фахівці часто рекомендують таку малоінвазивну операцію, як артроскопія. В нашому медичному центрі «Родина» артроскопію виконують кваліфіковані лікарі, з застосуванням сучасного обладнання. На базі приватної клініки пацієнти проходять підготовку до операції. Після артроскопії вам запропонують відновлювальну терапію та фізіотерапевтичні процедури, які прискорять процес реабілітації й швидше повернуть вас до звичного, щасливого життя без болю.

Основні покази для проведення артроскопії гомілковостопного суглоба

Операція актуальна як для діагностики, так і для ефективного лікування патологій, пов’язаних з гомілковостопним суглобом. Основні показання до проведення артроскопії наступні:

  • рецидивуючий синовіальний випіт;
  • пошкодження хряща;
  • остеофіти гомілковостопного суглоба;
  • контрактура суглобу;
  • остеоартроз;
  • внутрішньосуглобові переломи;
  • внутрішньосуглобова інфекція.

Рецидивуючий синовіальний випіт

При первинних синовіїтах (ревматоїдний синовіїт, пігментно-ворсинчатий синовіїт, синовіальний хондроматоз) основним принципом лікування є тотальна або субтотальна синовектомія артроскопічним методом. При реактивних або вторинних синовіїтах, що з’являються у відповідь на пошкодження хрящової тканини, наявність внутрішньосуглобових тіл, остеофітів чи рубцевого ущільнення, основним принципом лікування є артроскопія гомілковостопного суглоба з усуненням перерахованих подразників капсули з парціальною синовектомією. 

Пошкодження хряща

Артроскопія надає змогу візуалізувати весь спектр травматичних та дегенеративних змін хрящової тканини. Підхід до лікування пошкодження хрящової тканини базується на тих же принципах, що і в колінному суглобі:

  • видалення нестабільних ділянок хряща гомілковостопного суглоба;
  • рефіксація кістково-хрящових фрагментів;
  • індукція відновлення хрящової тканини з трефінацією (мікрофрактуруванням субхондральної кістки) або абразивною хондропластикою. В цьому випадку артроскопія дозволяє виконати пересадку хрящової тканини.

Остеофіти гомілковостопного суглоба

Остеофіти найчастіше являють собою кісткові розростання на фоні повторних прямих або непрямих травм. Типовими локаціями формування остеофітів є передній край:

  • великогомілкової кістки;
  • таранної кістки;
  • медіальної кісточки;
  • латеральної кісточки.

Лікування симптоматичних остеофітів виконується методом артроскопічної резекції. При необхідності артроскопія поєднується з парціальною синовектомією.

Контрактура суглобу

Причинами рубцювання та артрофіброзу можуть бути перенесені оперативні втручання, травми або інфекція суглобу. Об’єм передніх відділів гомілковостопного суглоба зменшується, що призводить до защемлення м’яких тканин між таранною та великогомілковою кісткою. Окрім того, рубцеві тканини можуть бути причиною натягу чутливої суглобової капсули. Основним методом лікування є артроскопічна резекція рубцевої тканини з релізом передньої капсули суглобу.

Остеоартроз

Захворювання характеризується пошкодженням хрящової тканини, утворенням остеофітів, хронічним синовіїтом та наявністю внутрішньосуглобових тіл. Акцентом артроскопічної техніки є:

  • парціальна синовектомія;
  • резекція остеофітів;
  • видалення нестабільних ділянок хрящової тканини та вільних хондромних тіл.

За показами виконується артродез гомілковостопного суглоба артроскопічною методикою. 

Внутрішньосуглобові переломи

При внутрішньосуглобових переломах з незначним зміщенням уламків одним з варіантів лікування є артроскопічна репозиція та внутрішня фіксація. Після репозиції під артроскопічним та рентгенологічним контролем виконується малоінвазивна техніка металоостеосинтезу, що значно мінімізує травматичність оперативного втручання. В цьому випадку артроскопія суттєво пришвидшує реабілітаційний період.

Внутрішньосуглобова інфекція та артроскопія

Підозра на наявність внутрішньосуглобової інфекції, незалежно від причини її виникнення, є ургентним показом до хірургічного лікування. Тому артроскопія є рекомендованою. Якщо інфекційний процес виник після транскутанних маніпуляцій, артроскопічної процедури або внаслідок гематогенної дисемінації, саме артроскопічне втручання є більш пріоритетним, ніж відкрита артротомія.

Підготовка до операції: що потрібно знати

Якщо вам призначена артроскопія гомілковостопного суглоба, спочатку лікар вас проконсультує відносно особливостей та можливих ускладнень. Вам знадобиться здати аналізи, зробити ЕКГ. Відкласти операцію доведеться, якщо у вас інфекційна хвороба, лихоманка, загострення хронічної хвороби. Якщо протипоказань немає, для вас буде обраний оптимальний варіант анестезії — часткова або загальний наркоз. За 12 годин до процедури ви припиняєте їсти, за 2-3 години до операції — пити.

Як проходить операція на гомілковостопному суглобі

Операція, яка проводиться артроскопом, вимагає мікророзрізів для введення інструментів. Щоб артроскопія гомілковостопного суглоба була більш ефективною, в порожнину суглоба вводиться спеціальна рідина. По завершенні процедури рідину зливають, а на місце мікророзрізу накладають косметичний шов. В більшості випадків, вже за кілька годин після артроскопії ви можете відправитись додому.

Реабілітація після артроскопії гомілковостопного суглоба

Після операції, з метою швидкого відновлення гомілковостопного суглоба, слід виключити навантаження на ногу. Лікар призначить антибіотики, знеболювальні. Важливим є не тільки запобігти запаленням, але й не допустити тромбозу. Більшість пацієнтів після операції відновлюються вже за 6-8 тижнів. Складовою реабілітації є фізіопроцедури та лікувальна фізкультура.

Переваги артроскопії, запропонованої в мережі медичних центрів «Родина», — це мінімальне хірургічне втручання, швидкість відновлення суглобу, ефективність лікування. Дізнатись ціни на артроскопію гомілковостопного суглоба та записатись на консультацію ви можете через сайт або по телефону.

Ціни на послуги
Вид послугиЦіна (грн)
Артроскопія гомілково-ступневого суглобу без врахування вартості імплантів 1-ої категорії складності22000.00 грн
Артроскопія гомілково-ступневого суглобу без врахування вартості імплантів 2-ої категорії складності25000.00 грн
Записатись на прийом

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

записатись на прийом Передзвонити