Надіслати заявку на записВакцинація – це безпечно?

Головна / Поради / Вакцинація – це безпечно?
Вакцинація – це безпечно?

Вакцинація – це безпечно?

Сьогодні вакцинація надзвичайно гостра тема, тому давайте спочатку розберемося, що це, та яких основних правил слід дотримуватися, щоб не стати черговою жертвою неприємних наслідків різних захворювань.

Вакцинація – це найефективніший засіб профілактики інфекційних захворювань. Завдяки їй людству вдалося побороти ряд важких захворювань, а деякі інфекції як наприклад поліомієліт, правець та дифтерія сьогодні зустрічаються вкрай рідко.

У календар щеплень України включено  вакцинацію проти 10 небезпечних інфекцій – туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правцю, поліомієліту, кору, краснухи, епідемічного паротиту, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції.

Вакцинацію здійснюють за допомогою щеплення, а для того щоб щеплення допомогло вберегти вас чи вашу дитину від інфекції і знизити ймовірність розвитку побічних реакцій, важливо ретельно дотримуватись рекомендацій лікаря, який визначить необхідність тої чи іншої вакцинації, підбере необхідну схему вакцинації і надасть всі подальші необхідні вказівки. 

А тепер перейдемо до правил!

  • Правило №1

Переконайтеся, що ви або ваша дитина здорові – не повинно бути підвищеної температури, гострих інфекційних захворювань або загострення хронічних хвороб.

  • Правило №2

Не піддавайте ваш організм та організм вашої дитини різним стресовим ситуаціям протягом декількох днів до та після здійснення вакцинації. Також бажано обмежитися від нової та екзотичної для вас їжі та не вводити новий прикорм вашому малюку.

  • Правило №3

Перед здійсненням вакцинації обов’язково дізнайтеся у лікаря всю інформацію про тип вакцини, її склад, виробника, очікувані побічні ефекти і можливі заходи їх профілактики та протипоказання.

Вакцинація завжди актуальна для дітей, але не потрібно забувати, що дорослі також повинні отримувати вакцинацію кожні 10 років (правець та дифтерія).

Окрім обов’язкових щеплень існує ряд вакцин, які не включені в національний календар, але так само захищають від серйозних інфекцій, наприклад пневмококові та менінгококові інфекції, вірусний гепатит А, грип та ряд інших.

Пам’ятайте, що консультація лікаря перед вакцинацією дитини або дорослого є обов’язковою, під час якої крім огляду лікар надасть вичерпну інформацію про заплановану вакцинацію та сформує індивідуальний графік вакцинації для дитини та батьків.

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

Соціальна програма