Надіслати заявку на записМагічні “18:00” годин

Головна / Новини / Магічні “18:00” годин
Магічні “18:00” годин

Магічні “18:00” годин

Вигаданий міф чи реальність?

Міф про шкідливість приймати їжу після шостої вечора з’явився приблизно в кінці 90-х – початку 2000-х, коли була популярною модель періодичного голодування. Далі індустрія трохи змінила цей підхід і з’явилася помилкова думка, що 18:00 – це якийсь магічний час, коли організм швидко налаштовується на певну секрецію гормонів. Частково так, але тільки процес «настроювання» відбувається набагато пізніше, ніж в зазначений час — ближче до сну.

  •  Кому підходить такий режим?

Видихайте з полегшенням — відмова від їжі після 18.00 далеко не всім підходить. Перед тим як поставити себе в такі рамки, переконайтеся, що ви можете їх витримати. Тут все строго: або ви їсте після 18:00, або не приймаєте їжі зовсім. Бажаєте спробувати? Вперед, тільки пам’ятайте, що в 99,9% випадків це призводить до зриву. Особливо, якщо порушення харчової поведінки для вас це звична справа.

  •  Коли тоді можна їсти?

Перш за все, зверніть увагу на свій розклад дня. Припустимо, людина прокидається в полудень і засинає о третій годині ночі (при цьому після 18:00 не їсть). Вікно харчування тоді становить всього шість годин. За цей час потрібно встигнути з’їсти в середньому 2000 калорій (це середня рекомендована добова норма) і перетравити їх. Так ви просто виснажуєте свій організм. Фахівці рекомендують вечеряти мінімум за три години до сну. При цьому треба постаратися скласти своє меню таким чином, щоб вечеря не перевантажила ШКТ і водночас не була занадто легкою, щоб через годину ви знову не захотіли їсти. У першому випадку ви навряд чи зможете нормально заснути, у другому — розпочнуться нічні прийоми їжі… А результат — один і такий самий.

Доречі, ВООЗ рекомендує до шести прийомів їжі в день, і ми впевнені, що у вас вийде їх правильно розподілити.

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

Соціальна програма