Надіслати заявку на запис3 міфи про вакцинацію

Головна / Новини / 3 міфи про вакцинацію
3 міфи про вакцинацію

3 міфи про вакцинацію

У цій статті ми познайомимо вас з найбільш розповсюдженими міфами про щеплення та допоможемо вам в них розібратись.

Міф №1. “Немає потреби робити щеплення, адже я не бачу цих інфекцій”

Навряд чи потрібно переконувати в необхідності щеплення проти гепатиту В того, у кого його щойно виявили. Але коли людина стикається з фактом інфекції, займатися профілактикою (робити щеплення) – марно. Тому дитина ризикує перехворіти всіма інфекціями до тих пір, поки батьки, нарешті, не переконаються, що навколо них є і кашлюк, і гепатит В, і гепатит А, і кір з вітрянкою.

Міф №2. “Щеплення “перевантажують” загальний природний імунітет”

Природного “специфічного” (тобто спрямованого проти конкретних вірусів і бактерій) імунітету не існує. Звичайно, є вроджені неспецифічні механізми захисту від інфекцій, але «природного» вродженого імунітету проти гепатиту В, дифтерії, правця або грипу, на жаль, немає, інакше навіщо потрібно було захищати своє життя щепленнями? Хоча деякі антитіла передаються новонародженому від матері, проте ненадовго, і їх рівня не завжди достатньо для захисту дитини. Тому не варто піддавати ризику малюка, якщо ви можете захистити його за допомогою вакцинації.

Міф №3. “Багато людей не проводять щеплень і не хворіють”

Насправді порівнювати потрібно співставні речі, тому для коректності порівняння потрібні однакові за віком, статтю, наявності супутньої патології та ступеня ризику інфікування групи. Тоді різниця серед щеплених і нещеплених буде більш ніж очевидною – 2-х і навіть 4-кратне зниження захворюваності серед щеплених. Це було доведено не менше ніж тисячею досліджень різного масштабу по всьому світу.

Залишити коментар

Вашу email адресу не буде опубліковано.

Соціальна програма